Titel
De man uit Anathoth en zijn woord. Flitsen uit het leven van Jeremia
Schrijver
Jonker, H. (prof.dr./ds.)
Taal
Nederlands
ISBN
n.v.t.
Uitgever
Gebr. Zomer & Keuning. Wageningen z.j.
Prijs
€ 5,65(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
Hardback, hardcover. Ingenaaid, in zwartkleurige-kunstlederen band, met goudletter-indruk. Pg's. 88. Conditie: boekblok: prima; de band heeft lijm- en bibliotheek-sporen
Meer info
Was predikant binnen de Nederlandse. Herv. Kerk in de Gemeenten Amersfoort (1943, hulpprediker), Molenaarsgraaf (1944), Bodegraven (1946 en Amsterdam (1950-1959).
Gepromoveerd in 1954 tot doctor theologiae aan de RUU -promotor prof.dr. J. Severijn - op de dissertatie
'Over Jaspers' Metamorphose der Bijbelse religie'.
Hoogleraar aan de Rijks Universiteit Utrecht vanwege de Nederlandse. Herv. Kerk in de vakken bijbelse theologie, wezen en geschiedenis van het apostolaat en praktische theologie van 1959 - 1984.
Iets uit/ over dit boek.
'WOORD VOORAF
Op de Zondagavonden van de maanden October en November 1951 werden door mij voor de N.C.R.V.-zender voordrachten over Jeremia uitgesproken onder de titel "De man uit Anatoth en zijn woord".
Deze voordrachten vindt u in dit boekje terug. Ze zijn grotendeels ongewijzigd gelaten en dragen daardoor het karakter van toespraken. Alleen zijn ze persklaar gemaakt en hier en daar aangevuld.
De hoofdstukken 4 en 8 zijn niet voor de microfoon uitgesproken.
De bedoeling van deze voordrachten was de figuur vanJeremia dichter bij ons te brengen en zijn woord meer tot ons te doen spreken.
De profeet Jeremia verdient zulks.
Door de willekeurige samenvoeging vanher boek Jeremia van zijn toespraken en geschiedkundige bijzonderheden, is het voor de trouwe bijbellezer ten enenmale onmogelijk door kapittelsgewijs lezen de man, zijn leven en zijn woord in het vizier te krijgen.
Dit boekje beoogt niets meer te zijn dan een eerste steun bij het lezen van Jeremia, overigens een gebrek, kogen steun, daar lang niet alles ter sprake is gebracht. Alleen een summier overzicht van Jeremia's leven en een verheldering der historische achtergronden van zijn woord zijn gegeven, opdat de lezer worde aange-
spoord tot zelfstandig, diepgaander onderzoek. In dit onderzoek zal blijken hoe "actueel" de woorden van Jeremia zijn en hoe ze ook voor ons leven en onze tijd nog volstrekte geldigheid bezitten als Woord Gods.
H.J.'.
Afbeeldingen
Welkom op mijn boeken-verkoopsite.
Hopelijk vindt u/ vind jij hier dat boek, wat op uw/ jouw verlanglijst staat, al lang of sinds korte tijd.
Hier doen wij ons best om uw bestelling naar uw/jouw tevredenheid uit te voeren.
Na de bestelling ontvangt u/jij vrijwel altijd direct een bevestiing, en zo mogelijk - meestel lukt het om nog dezelfde dag het boek te verzenden.
Meld a.u.b. bij uw/ jouw bestelling ook het telefoonnummer, want het kan gebeuren dat op korte termijn contact gezocht moet worden.
BOOKS TO DESIRE (beheerder)
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met BOOKS TO DESIRE
- Na uw bestelling ontvangen u en BOOKS TO DESIRE een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BOOKS TO DESIRE vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- BOOKS TO DESIRE kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.