Titel
Bonjour tristesse
Schrijver
Françoise Sagan /Co-auteur: H. Lampo
Taal
Nederlands
ISBN
9789022307328
Uitgever
Wpg Uitgevers België Nv
Prijs
€ 10,00
Bijzonderheden
01 januari 1959 196 pagina's
Meer info
De 17-jarige Cécile brengt haar zomer door in een villa aan de Franse Riveira, samen met haar vader en twee andere vrouwen. Haar vader, Raymond, is een echte rokkenjager met vele affaires. Een van zijn vriendinnen is Elza Mackenbourg, waar Cécile goed mee opschiet. Wanneer Elsa de zomer met hen komt doorbrengen, is het dan ook onmiddellijk duidelijk dat zij de laatste van de vele vrouwen is die in Céciles leven binnenkomt en weer snel verdwijnt. Elza is jong, oppervlakkig en modebewust.
Cécile heeft haar leven aanvaard, en is op 17-jarige leeftijd nog steeds naïef en probeert dit te verbergen door het aantrekken van oudere mannen. Haar liefdesleven is onbestaande totdat ze Cyril leert kennen.
De zomer is rustig, totdat Anne Larsen ingaat op een vroegere uitnodiging van Raymond. Anne is een vriendin van Céciles overleden moeder en heel anders dan Raymonds andere vriendinnen. Zij houdt van cultuur, is geleerd, intelligent en volgt haar principes. Aanvankelijk bewondert Cécile haar, maar al vlug vechten beiden voor de aandacht van Raymond. Wanneer Anne aankondigt te zullen huwen met hem, wil Cécile er alles aan doen om het huwelijk te verhinderen.
Zij poogt haar vader te manipuleren om haar zo tegen Anne op te zetten. Elsa en Cyril worden hiervoor ingeschakeld. Cécile is jaloers en radeloos als Anne het leven van haar en haar vader erkent. Het meisje schat Annes gevoeligheid slecht in, met tragische gevolgen.
Vader en dochter keren uiteindelijk terug naar hun lege leventje zoals het was voordat Anne hun zomer verstoorde.
Afbeeldingen
We proberen een zo'n groot mogelijk scala aan boeken te vinden
En natuurlijk zijn bundels ook bespreekbaar en over de prijs daar valt zeker over te praten.
Goed verpakt en snel geleverd. Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u Maximtaal 6.50 euro (binnen Nederland )
Boeken worden binnen 1 tot 3 dagen na bestelling/betaling bij de koper thuis afgeleverd. Indien mogelijk met een brievenbuspakket
Afhalen in Den Haag is mogelijk. Graag eerst even contact.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Het Pleintje
- Na uw bestelling ontvangen u en Het Pleintje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Het Pleintje vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Het Pleintje kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.