Titel

Ik had als kind een huis en haard / samengesteld en ingeleid door Jean Pierre Rawie

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789044616712

Uitgever

Prometheus

Prijs

8,50

Bijzonderheden

2010, 145pp, paperback, Als nieuw!

Meer info
n het werk van Willem Wilmink (1936-2003) werd vrijwel geen onderscheid gemaakt tussen het lied en de echte poëzie. Hij stond daarmee in een grote _ zij het bij ons ongewone _ traditie, die teruggaat tot de Middeleeuwen. Veel van zijn gedichten genieten een bijna anonieme bekendheid; het is alsof ze er altijd zijn geweest. Maar om dit vanzelfsprekende effect te bereiken, is een kunstenaarschap vereist dat maar aan zeer weinigen is gegeven.
Ter gelegenheid van Wilminks zestigste verjaardag maakte Jean Pierre Rawie een even sprekende als eigenzinnige keuze uit het omvangrijke oeuvre. Na Wilminks overlijden in 2003 voegde Rawie enkele gedichten uit later werk toe. Toch is de uitgave in essentie gebleven wat zij was: een poging zo veel mogelijk aspecten van Wilminks dichterschap te belichten.
Ik had als kind een huis en haard beschouwde Wilmink zelf als de mooiste bloemlezing die iemand ooit uit zijn werk had gemaakt.

Mooi, helder, zonder poeha (...) zinnen die regelmatig de neiging hebben te dansen.
Elsevier

Intimiteit, daar komt het bij dichters als Wilmink op aan, en dat maakt bij hem vaak het verschil tussen een gewoon eenvoudig en een meesterlijk eenvoudig gedicht.
NRC handelsblad

Ik herhaal nog eens uit overtuiging dat Wilmink na Annie M.G. Schmidt onze grootste liedjesdichter is.
t. van deel, trouw
Afbeeldingen
Wilmink, Willem - Ik had als kind een huis en haard / samengesteld en ingeleid door Jean Pierre Rawie
Wilmink, Willem - Ik had als kind een huis en haard / samengesteld en ingeleid door Jean Pierre Rawie
Boekenkruispunt Almelo

Al heel mijn leven ben ik gek op boeken—de geur van papier, de pracht van verhalen, en de rust die je vindt tussen de bladzijden. Na jarenlang met liefde boeken te verzamelen, besloot ik mijn passie te delen: met deze kleine online winkel, gevuld met verhalen die me geraakt hebben.

Of je nu zoekt naar een spannend avontuur, een nostalgisch kinderboek, of gewoon iets moois voor op je nachtkastje—kijk rustig rond. Elk boek dat je hier vindt, is met zorg uitgekozen en klaar om een nieuw thuis te vinden.

Dank je wel voor je bezoek, en veel leesplezier!

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Boekenkruispunt.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekenkruispunt
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekenkruispunt een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenkruispunt vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekenkruispunt kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren