Titel

Hannibal voor de poorten. De geschiedenis van Rome XXI-XXX. Vertaald en toegelicht door H.W.A. van Rooijen-Dijkman.

Schrijver
ISBN

9789025331320

Uitgever

Atheneum-Polak & Van Gennep, Amsterdam, 1997. 751p. Notes, chronology, index, maps, and plans. Original black cloth with dust wrps. Reading ribbon. With belly-slip. (Rare).

Prijs

70,00

Bijzonderheden

‘Daar lagen dan al die duizenden Romeinen, infanteristen en ruiter, overal waar het toeval ze in de strijd of op de vlucht had verenigd. Midden uit het lijkenveld kwamen sommigen, met bloed overdekt, omhoog. De ochtendkoelte trok hun wonden same...

Meer info
ze hadden blijkbaar kuilen voor zichzelf gegraven met aarde bedekt en zo hun adem afgesneden.’ Het bovenstaande proza is afkomstig uit ‘Hannibal voor de poorten’, de stemmige maar fonkelende vertaling die de Classica H.W.A. van Rooijen-Diijkman maakte van boek 21 tot en met 30 van het geschiedwerk ‘Ab Urbe condita’ (…) van Livius. Het is de eerste keer sinds 1646 dat Livius’ verslag van de tweede Punische Oorlog integraal in het Nederlands vertaald is (…). Van Rooijens titanenarbeid - meer dan 700 bladzijden tekst - verhoudt zich dan ook tot het fragmentarische vertaalwerk van haar voorgangers als Hannibals tocht over de Alpen tot een wandelingetje over het Forum. Livius verdient het om in het Nederlands vertaald te worden: is het niet om zijn onderwerp (een wereldoorlog, de dreigende ondergang van een beschaving die deels de onze is geworden), dan wel om zijn stijl van geschiedschrijven. Zoals veel van zijn klassieke college is hij dol op drama en op anecdotes die zich in het geheugen beitelen (…). En in ieder hoofdstuk zijn wel een paar formuleringen te vinden die zelfs sceptische middelbare scholieren (…) over de streep zullen trekken. (…) Nog beroemder is Livius om zijn redevoeringen, of beter gezegd om zijn retorische hoogstandjes die hij de hoofdrolspelers uit zijn geschiedwerk in de mond legde. (…) Livius was een schoolmeester, Voor hem was de geschiedenis niet alleen een nationalistisch plaatjesboek (…), maar ook een verzameling stichtelijke ‘exempla’, levenslessen voor de in zijn ogen gedegenereerde Romeinen van zijn tijd, het vroege Keizerrijk.’ (P. STEINZ in NRC, 28.02.1997).
Scrinium Aalten

Wij beschrijven de staat van het boek. Wanneer er geen bijzonderheden vermeld worden mag u ervan uitgaan dat het boek zich in goede -tweedehands- staat bevindt.

Wij zijn gespecialiseerd in boeken met betrekking tot de klassieke oudheid: teksten, commentaren, vertalingen, boeken over (klassieke) (kunst)geschiedenis en archeologie, filosofie, mythologie en taalkunde, over het vroege christendom en de receptie van de klassieken in Middeleeuwen en Renaissance.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Scrinium.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Scrinium
  • Na uw bestelling ontvangen u en Scrinium een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Scrinium vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Scrinium kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren