Titel

Heemkunde Amsterdam III; Uithangteekens en Gevelsteenen

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Commissie voor Heemkunde, Amsterdam, 1942

Prijs

3,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Paperback, 48 bladzijden. Omslag verkleurd, iets sleets.

Meer info
Na H.W. Alings' recente boek over Amsterdamsche gevelsteenen, verschijnt zoojuist bij de Stadsdrukkerij van denzelfden auteur "Uithangteekens en gevelsteenen", het derde deeltje, dat de hoofdstedelijke Commissie voor Heemkunde ter bevordering van de kennis der Amstelstad het licht doet zien. De uitvoering is bescheiden: vijftig pagina's met veertig illustraties, maar èn het onderwerp èn de schrijver staan er borg voor, dat de kwaliteit boven de kwantiteit prevaleert.
"De steenen spreken, aldus de slagzin" waarmee Alings zijn causerie inleidt, en inderdaad, voor wie het nog niet wisten: zij spreken een kernachtige, niet mis te verstane taal, een taal van liefde tot het handwerk, varn handelszin en zeemanschap, van godvruchtigheid en humor. Wat wonderlijkheden de Amsterdamsche gevelsteen al biedt, moge met een enkel exempel worden aangetoond. Alle vogels vliegen, zegt een langzaam uitstervend gezelschapsspel. Maar daarom is nog niet al wat vliegt een vogel! De oude Grieken kenden Pagasus, het gevleugelde paard der poëten, en de natuurlijke historie brengt ons in kennis met de vliegende visch doch dit alles wordt met vele lengten geslagen door de makers onzer gevelsteenen. Zij immers stellen ons voor aan Het vliegende Kalf, De vliegende Vos, ja aan Het vliegende Varken!
De liefde tot deze typische benamingen zat den Amsterdammer ln het bloed, want niet alleen den gevel van zijn huis, maar ook den boeg van zijn schip smukte hij er mee op. De vergulde Scholl is een naam, die voor een visschersvaartuig niet ongewoon genoemd kan worden, maar wat te denken van Amsterdamsche schepen als De vogel Hop, De vergulde Kievit, De zwarte Kat, De Eenhoorn (O.I.C. kamer Zeeland), Johannes de Dooper, de St Joseph, de Samson, de Samaritaan of de Konlngh van Poolen? Alings spreekt van deze merkwaardige overeenkomst niet en waar hij wel over spreekt, daarover zwijgen wij thans, omdat wij dan zouden vervallen in herhaling van menig artikel, dat wij in den loop der jaren aan de gloria van den gevelsteen wijdden.
Liever geven wij dit charmante, orienteerende geschriftje in de handen van elken liefhebber of die dit staat te worden.
Afbeeldingen
Alings, H.W. - Heemkunde Amsterdam III; Uithangteekens en Gevelsteenen
Leesluis Nuis

Verzending van boeken vindt plaats na ontvangst van de betaling. Ophalen is mogelijk na afspraak.

Wij reageren altijd binnen 24 uur na uw bestelling. Heeft u binnen deze tijd geen reactie ontvangen, dan is onze mail waarschijnlijk in de spambox terecht gekomen.

We verzenden brievenbuspost via PostNL en pakketten via DPD. De tarieven voor thuisbezorging bedragen € 4,25 voor brievenbuspost, € 6,75 voor pakketten tot 3 kg en € 7,60 voor pakketten van 3 kg tot 10 kg. Voor pakketten is het mogelijk om deze af te halen bij een DPD parcelshop (de verzendkosten bedragen dan € 6,40). Boeken worden standaard naar het huisadres gezonden, wilt u liever afhalen bij een parcelshop, dan dit graag bij de bestelling aangeven. Meerdere boeken ineens kopen scheelt verzendkosten.

De verzendkosten naar België bedragen € 7,80 thuisbezorgd.
Verzendkosten naar andere landen zijn op aanvraag.

Retourneren is mogelijk binnen 14 dagen. Retourkosten zijn voor eigen rekening.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Leesluis.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Leesluis
  • Na uw bestelling ontvangen u en Leesluis een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Leesluis vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Leesluis kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren