Titel

Sjef van Dongen / Nederlandse Poolheld een reconstructie op basis van brieven en dagboeken

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789082135428

Uitgever

Lectura Cultura B.V.

Prijs

19,90

Beschikbaar

10 exemplaren

Bijzonderheden

2015, Gebonden, Hardcover, 27x20 cm, 120 pagina's, appendix met historisch materiaal. Ontwerp: Beukers Scholma.

Meer info
Sjef van Dongen, maar weinig mensen hebben ooit van hem gehoord.
In 1928 was dat wel anders, de 21-jarige Sjef van Dongen was een held, een Poolheld welteverstaan.
De Italiaan Nobile was vanuit de op Spitsbergen gelegen stad Ny Ålesund per zeppelin vertrokken om de Noordpool te bereiken. Na 3 dagen volgde radiostilte en werd een grootscheepse reddingsactie op touw gezet.
Sjef van Dongen stond bekend om zijn vaardigheid met de hondenslee en hij werd samen met de Deen Ludvig Varming overgebracht naar Ny Ålesund. Daar sloot generaal Gennaro Sora zich bij het tweetal aan en gezamenlijk gingen zij op speurtocht. Een helse tocht volgde, na één dag moest Varming al verstek laten gaan en bleven alleen van Dongen en Sora nog over.
Een paar dagen later had men hen uit het oog verloren en ging men er vanuit dat ze waren omgekomen.
Pas een kleine maand later werden ze gevonden. Ze waren onverschrokken door gegaan met het uitvoeren van hun opdracht, overlevend op rotte eieren en hondenvlees.
Afbeeldingen
Dijk, Michelle van - Sjef van Dongen / Nederlandse Poolheld een reconstructie op basis van brieven en dagboeken
Dijk, Michelle van - Sjef van Dongen / Nederlandse Poolheld een reconstructie op basis van brieven en dagboeken
Dijk, Michelle van - Sjef van Dongen / Nederlandse Poolheld een reconstructie op basis van brieven en dagboeken
Dijk, Michelle van - Sjef van Dongen / Nederlandse Poolheld een reconstructie op basis van brieven en dagboeken

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Spitsbergengids.nl.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Spitsbergengids.nl
  • Na uw bestelling ontvangen u en Spitsbergengids.nl een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Spitsbergengids.nl vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Spitsbergengids.nl kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren