Titel
Eigentijds Vegetarisch / ruim 120 recepten die je smaakpapillen verrassen
Schrijver
Elia, M.
Taal
Nederlands
ISBN
9789059562950
Uitgever
Fontaine Uitgevers
Prijs
€ 17,50
Bijzonderheden
2009, Gebonden. In nieuwe staat.
Meer info
Flaptekst: Eigentijds vegetarisch is een waar vegetarisch avontuur: deze gerechten brengen je bijna letterlijk in een andere wereld! De jonge Grieks-Britse Maria Elia heeft in dit boek recepten bijeengebracht vol sensationele smaken, kleuren en samenstellingen, waarin groenten uiteraard de hoofdrol spelen. Maria's recepten combineren haar voorliefde voor wereldse smaken met haar creativiteit in de keuken. Zo dient bij haar de klassieke baklava als inspiratie voor een hartige plaattaart met dadels en tomaten en vult zij samosa's met de Europese smaken van flespompoen en ricotta. Haar recepten sporen ook aan tot improviseren: van haar maïspolenta maak je eenvoudig maïs-blini's als je daar meer trek in hebt. Tussen de recepten door geeft de auteur onder de noemer 'Texturen van' een variëteit aan ideeën voor de bereiding van haar favoriete ingrediënten. Neem een aubergine: Maria laat zien hoe je hem rookt boven een gasvlam, en vervolgens in een curry kan verwerken. Of hoe je hem samen met een aardappel pureert, grillt, of rond mozzarella wikkelt. Of hoe je hem juist op z'n Japans grillt met miso, of tot een mediterrane salade hakt. Maria's unieke aanpak zal de thuiskok een aantal fantastische, geïnspireerde ideeën leveren voor het gebruik van eenvoudige ingrediënten zoals bietjes, pruimen of koffie.
Recensie: Dit is een mooie verzameling van smaakvolle gerechten met wereldse smaken, die goed zijn te bereiden. De recepten zijn een samenspel van mooie smaken, waarbij groenten de hoofdrol spelen. Maria Elia vindt het gebruik van seizoensingrediënten heel belangrijk. Niet alleen omdat die beter smaken, maar ook minder kosten en op hun voedzaamdst zijn. Bovendien zijn de producten in het seizoen overvloedig verkrijgbaar. Dit boek met zeer aantrekkelijke, vegetarische gerechten is niet alleen voor vegetariers interessant, maar voor iedereen die van koken houdt.
Recensie: Dit is een mooie verzameling van smaakvolle gerechten met wereldse smaken, die goed zijn te bereiden. De recepten zijn een samenspel van mooie smaken, waarbij groenten de hoofdrol spelen. Maria Elia vindt het gebruik van seizoensingrediënten heel belangrijk. Niet alleen omdat die beter smaken, maar ook minder kosten en op hun voedzaamdst zijn. Bovendien zijn de producten in het seizoen overvloedig verkrijgbaar. Dit boek met zeer aantrekkelijke, vegetarische gerechten is niet alleen voor vegetariers interessant, maar voor iedereen die van koken houdt.
Afbeeldingen
Gourmand Gazette
Sprang-Capelle
Welkom bij de boeken van GourmandGazette.nl, de site met nieuws over eten, drinken en uitgaan. De verzendkosten binnen Nederland bedragen € 5,95, buiten Nederland op aanvraag.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Gourmand Gazette
- Na uw bestelling ontvangen u en Gourmand Gazette een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Gourmand Gazette vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Gourmand Gazette kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.