Titel

Tusschen Zuiderkruis en Poolster.

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Leopold's, H.P. Uitgevers-Maatschappij N.V, Den Haag

Prijs

6,25

Bijzonderheden

5e druk 194, gebonden linnen boek, 301 pp., vergeeld maar goed

Meer info
Ben van Eysselsteijn heeft deze roman gebaseerd op de oude legende van de Vliegende Hollander. Hij geeft hier het spannende levensverhaal van de matroos Hubert de Vries, die een onuitroeibare vete heeft met de sinistere en wrede kapitein, die hij van Zuiderkruis tot Poolster met zijn haat vervolgt. Naast de hoofdfiguur worden op grotesk-humoristische wijze een aantal zeelieden getekend, die in hun reizen en trekken de avonturenlust van de zeeman symboliseren, zodat deze roman het karakter heeft van een grootse ballade van de zee.

De roman ‘Tussen Zuiderkruis en Poolster’ speelt tussen 1890 en 1900. Enkele verhalen berusten op historische feiten en werden de auteur verteld door Hubert de Vries. Het zijn: de genezing van John Linden; de vuile pijp; het schip met de fout van Jan van Smooten; de wraak van schipper de Zwart op de Zeevrouw en de dood van schipper Halbe. Het lied van de groene haai en de verhalen over De Almacht werden de schrijver reeds als kind verteld door zijn vader, Dr Gerhard van Eysselsteijn, omstreeks 1900 officier van gezondheid aan boord van H.M. Fregatschip Sommelsdijk. Verdere folkloristische bijzonderheden werden door hem nagezocht in en aangevuld uit het werk van Johan M. Palm: ‘Het Boek van de Zee’.
Afbeeldingen
Eysselstein, Ben van - Tusschen Zuiderkruis en Poolster.
Eysselstein, Ben van - Tusschen Zuiderkruis en Poolster.
ASSELT Zutphen

Binnen 3 dagen krijgt u bericht van mij, als dat niet zo is kijk u dan in de SPAM van u mail.

MAANDAANBIEDINGEN FEBRUARI EN MAART alle boeken 15% korting op de boeken.
Bij 5 boeken of meer krijgt u 20% korting op alle boeken.

Als u vragen heeft over het boek mag u altijd bellen

Met vriendelijk groet,


Boekwinkeltjes Asselt
Bert van Asselt
06-51955398

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel ASSELT.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met ASSELT
  • Na uw bestelling ontvangen u en ASSELT een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van ASSELT vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • ASSELT kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren