Titel
Bevroren verlangen. Een zoektocht naar de betekenis van geld. (vertaling van Frozen Desire. An Inquiry into the Meaning of Money).
Schrijver
BUCHAN James
Uitgever
Nieuwezijds
Prijs
€ 20,00(Excl. verzendkosten)
Verzendkosten
Bijzonderheden
19980142, Amsterdam, Nieuwezijds, 1998, Very good
Meer info
Hardcover, geïllustreerde stofwikkel, 368 pp, met bibliografische noten en index. JB is voormalig correspondent van de Financial Times. Dit boek werd in 1997 door de New Statesman uitgeroepen tot Book of the Year. Buchan onderzoekt methodisch hoe het zover is kunnen komen dat geld schijnbaar elke andere zingeving in het menselijk bestaan van de troon heeft gestoten en hoe de verhoudingen tussen mensen gaandeweg 'gemonetiseerd' werden. Buchan durft het aan een apocalyps te schetsen, ontstaan de non-acceptatie van geld als ruilmiddel. Doordat alles bezit moet worden via geld, wordt de wereld vernietigd en wordt geld onze ergste vijand. Buchans beschrijving van de betekenis van de assignaten is bijzonder interessant en daarbij verwijst hij herhaaldelijk naar Burke (p. 197 e.v.). Ook vrouwenrechten koppelt hij nadrukkelijk aan geldzaken (p. 204 e.v.). Deze eigenzinnige analyse biedt een waaier van nieuwe en verrassende inzichten.
MERS Antique Books
Antwerpen
*** PLEASE ALSO CHECK YOUR SPAM FOLDER ***
MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp since 2002 *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.
https://www.mers.be
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met MERS Antique Books
- Na uw bestelling ontvangen u en MERS Antique Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van MERS Antique Books vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- MERS Antique Books kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.