Titel
De artistieke uppercut / hoe kunst en boksen elkaar vonden
Schrijver
Berghe, Jan Van den
Taal
Nederlands
ISBN
9789085424789
Uitgever
Bezige Bij b.v., Uitgeverij De
Prijs
€ 22,50
Bijzonderheden
2013, 340pp, paperback, nieuw / ongelezen, met prijssticker op de achterkant
Meer info
Naast een edele gevechtskunst is boksen de sport bij uitstek van de moderne kunstenaar. Het summum van gestileerd geweld, samengebald in een gevecht tussen vier touwen. Die mannelijke krachtexplosie inspireert schrijvers, schilders en andere artistiek bevlogen mensen. Hugo Claus, Jan Hoet, Pablo Picasso, Georges Simenon, Norman Mailer, Ezra Pound en vele anderen deelden dezelfde passie. Zo wordt het mogelijk om aan de hand van de innige relatie tussen boksen en kunst een alternatieve geschiedenis van onze tijd te schrijven.
Dat is net wat Jan van den Berghe met veel bravoure en panache voor mekaar brengt in De artistieke uppercut. Van den Berghe, zelf een oud-bokser, houdt er een stevig vertelritme op na en laat de lezer alle hoeken van de kamer zien. Dit meeslepende verhaal vol grote thema’s en kleine anekdotes heeft zijn titel niet gestolen.
Dat is net wat Jan van den Berghe met veel bravoure en panache voor mekaar brengt in De artistieke uppercut. Van den Berghe, zelf een oud-bokser, houdt er een stevig vertelritme op na en laat de lezer alle hoeken van de kamer zien. Dit meeslepende verhaal vol grote thema’s en kleine anekdotes heeft zijn titel niet gestolen.
Afbeeldingen
Van Dinter Boeken
Boxmeer
Van Dinter Boeken is uw zelfstandige boekhandel van twee verdiepingen in het centrum van Boxmeer met het breedste en meest actuele assortiment boeken in de regio. Voor boekwinkeltjes.nl maken we een speciale selectie uit ons assortiment voor liefhebbers.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Van Dinter Boeken
- Na uw bestelling ontvangen u en Van Dinter Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Van Dinter Boeken vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Van Dinter Boeken kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.