Duveltje is momenteel afwezig,Duveltje heeft de volgende melding achtergelaten:

wij zijn er even niet. Pinkstervakantie.bestellingen worden na 25-5-2026 verwerkt

De verkoper verwacht te reageren na 26-05-2026
Titel

mannen die het schootsvel dragen honderd jaar Zaandamse scheeps- en houtwerkersvereniging Eensgezindheid 1896-1996

Schrijver
Uitgever

Wormerveer, stg.uitgeverij noord holland/historische vereniging vakbond, 1996

Prijs

14,00(Excl. verzendkosten)

Beschikbaar

2 exemplaren

Bijzonderheden

48 pp. softcover oblong, 22 x 22 cm., voorzijdeopengewerkte patrijspoort ills. Scan op aanvraag

Meer info
Nu al een eeuw lang is de Scheeps- en Bootwerkersvereniging "Eensgezindheid" een constante factor in de Zaandamse haven. In die honderd jaren kreeg de Zaandamse haven een geheel ander aanzicht. De rijstaanvoer stokte, het balkentransport verdween nagenoeg en nieuwe lossingstechnieken kwamen in gebruik. Werven, opslagloodsen en houtzagerijen moesten de poorten sluiten en kleine houthandelaren zagen zich genoodzaakt te fuseren. Enkele grote stakingen en twee wereldoorlogen legden de havenactiviteiten lam en havenarbeiders zochten hun toevlucht bij de Hoogovens.Ondanks al deze veranderingen hield de Scheeps-en Bootwerkersvereniging "Eensgezindheid" haar banier hoog. De 44 leden die Eensgezindheid nu nog telt, kunnen terugblikken op een bewogen verleden. Veel verworvenheden van nu zijn te danken aan de strijd in vroeger dagen. Een tastbaar resultaat van alle inspanningen is het voormalig FNV-gebouw "De Weer" op de hoek van de Zaandamse Vermiljoenweg. Net als het verenigingslokaal "Ons Huis" dat decennia lang de Gedempte Gracht opsierde, is "De Weer" (voor een groot deel) betaald uit de beurzen der bootwerkers. Stonden de leden in 1904 een percentage van hun loon af om de bouw van "Ons Huis" te bekostigen, in 1907 kon de eerste paal van "De Weer" geslagen worden dankzij het geld dat de verkoop van hun oude vergaderlokaal had opgeleverd. Met recht schalde al bij het twintigjarig jubileum in 1916 de loftrompet over Eensgezindheid, omdat de vereniging "steeds op de bres is gesprongen voor hare leden en ze opgevoerd heeft op dat peil, waarop ze trotsch kan zijn, en tot een goede verstandhouding heeft geleid met de desbetreffenden werkgevers, zoodat loonen en arbeidsduur tot aller tevredenheid verzekerd zijn".
Afbeeldingen
Pottkamp, Rene C.c. - mannen die het schootsvel dragen honderd jaar Zaandamse scheeps- en houtwerkersvereniging Eensgezindheid 1896-1996
Duveltje Wormer

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Duveltje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Duveltje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Duveltje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Duveltje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Duveltje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren