Titel
Specerijen / een geschiedenis van ontdekkingen, hebzucht en luxe
Schrijver
Antinucci, Francesco
Taal
Nederlands
ISBN
9789061007067
Uitgever
Donker B.V., Uitgeversmaatschappij Ad.
Prijs
€ 25,00
Beschikbaar
5 exemplaren
Bijzonderheden
2015, Gebonden, Hardcover
Meer info
Heel lang - reeds tientallen eeuwen - zijn specerijen van grote invloed geweest op de wereldeconomie. Overal ter wereld en in alle tijden, vanaf de oudheid tot aan de middeleeuwen en de moderne tijd. Specerijen hebben de geschiedenis voor een groot deel bepaald. En het product dat het meest werd verhandeld omdat het, zoals we nu zouden zeggen 'een hoge toegevoegde waarde' had, was peper. Peper diende in feite nergens toe, het had geen enkele nuttige functie, net zo min als alle andere specerijen. Maar waarom wilde men dan al die volstrekt nutteloze producten hebben, zelfs ten koste van alles? Omdat ze in werkelijkheid een veel belangrijker functie hadden dan die van direct nut. Nuttige producten dienden de mensen in leven te houden, maar nutteloze producten als specerijen dienden de mensen te representeren, hun status te verlenen. Aangezien de constructie van het eigen imago voor de mens belangrijker was - en nog steeds is - dan welke functionele waarde ook, is de jacht op specerijen de opmaat geweest voor de meest lucratieve economische activiteit van de menselijke geschiedenis. Francesco Antinucci vertelt deze geschiedenis en de geschiedenis van het belangrijkste vehikel voor deze specerijen: de keuken en de kunst van het koken. Aan het eind van ieder hoofdstuk vinden we instructies voor een directe kennismaking met de keuken van weleer aan de hand van de meest typische en eenvoudig te bereiden recepten uit de keuken van het antieke Rome, van de middeleeuwen en de renaissance. Over de auteur: Francesco Antinucci is onderzoeksdirecteur van het Instituut voor cognitieve wetenschappen en technologieën van de CNR , Consiglio Nazionele delle Richerche (Nationale Onderzoeks Raad van Italië). Hij is werkzaam geweest in de Verenigde Staten, aan de Faculteit voor Psychologie van de Universiteit van Californië, Berkeley, en aan de School of Information Studies van de zelfde universiteit. Zijn onderzoek richt zich vooral op taal en communicatie. Hij heeft gepubliceerd over de rol van de computer bij de opvoeding en in het onderwijs, over het onderwijssysteem in de moderne tijd, over virtuele musea en moderne museumeducatie en over het verschil in denken van Amerikanen en Italianen c.q. Europeanen.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Boekwinkel Emmaplein
- Na uw bestelling ontvangen u en Boekwinkel Emmaplein een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekwinkel Emmaplein vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Boekwinkel Emmaplein kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.