Titel
25 jaar Nederlandse Restaurantgeschiedenis
Schrijver
Wina Born
Taal
Nederlands
Uitgever
Onderwijscentrum Horeca // Verzendkosten Nederland = 3,60 euro
Prijs
€ 10,00(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
Spiksplinternieuw boek, cadeau-waardig. Geen onderstrepingen, er is niet in geschreven, geen naam voorin
Meer info
Niemand zou die 25 jaar beter hebben kunnen overzien dan Wina Born, die in 1965 gevraagd werd om in het maandblad Avenue opbouwende kritiek op restaurants te gaan leveren en die dat vele jaren volhield. Een aardige opdracht voor iemand die naar eigen zeggen eigenlijk historica had willen worden. Per jaar laat ze de lezer meegenieten van al het heerlijks en verschrikkelijks dat ze aan tafel beleefde. Van het deftige etablissement waar de clientèle bestond uit 'rijpere heren met goede posities en bankrekeningen' (in 1965 kostte een 'glunderend' parelhoen voor twee personen 16,50) voert ze ons via de eerste bistro van Frans Fagel in Utrecht naar mevrouw Stokkermans in de Amsterdamse Jordaan, waar alles zo kaal en armoedig mogelijk was voor haar spijkerbroekklanten. Wina kan zwijmelen over escargots 'als roze plafondengeltjes op een Italiaans schilderij, omgeven door een donszachte wolk van romige saus. . .' Maar zij kan het net zo goed anders. Bijvoorbeeld over de Volksgaarkeuken: 'De karbonaadjes zijn klein en in de hachee zit niet zo erg veel vlees, maar wat wilt u voor 1,80? Maar de bruine saus van de hachee was voortreffelijk, zo'n bruine saus heb ik in restaurants met kapsones wel eens heel wat slechter geproefd.'Wina belicht ook de schaduwzijden. In Nederlandse restaurants is veel idealisme en noeste arbeid geïnvesteerd. Beter onderwijs zorgde voor een kwaliteitsverbetering, die helaas niet kon voorkomen dat vele bedrijven, grote en kleine, het heel moeilijk kregen of zelfs verdwenen. Terwijl wij toch allemaal wel eens buiten willen eten. Wij moesten er de volgende 25 jaar maar voor zorgen dat de horeca geen historie wordt.
Afbeeldingen
Bij het verzenden bereken ik alleen de kosten van de postzegels:. .
en vanaf 50 gram t/m 2 kilo =:€ 3,60
Pakket PostNL in kartonnen doos (max 10kg) = €6,75 / verzenden met UPS =4,20 e
Waarschuwing voor kopers uit BELGIË
max. 20 gr=2,11 euro
max. 50 gr=4,22 euro
max. 100 gr=6,33 euro
max. 350 gr=8,44 euro
max. 1000 gr=9,00 euro
Verzenden naar België kan ook met Vinted. Dan moet u het pakje ophalen bij een Vinted locatie bij u in de buurt=3,99 euro. Daarvoor heb ik wel uw telefoonnummer nodig.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met StijnStreuvels
- Na uw bestelling ontvangen u en StijnStreuvels een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van StijnStreuvels vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- StijnStreuvels kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.