Titel

Als niemand luistert / verhalen van alochtone meisjes op een zwarte school

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789055153497

Uitgever

Gennep, Uitgeverij Van

Prijs

3,00

Bijzonderheden

2003, 164pp in goede staat

Meer info
Het boek als niemand luistert van Hans Krikke gaat over de ervaringen van een vertrouwenspersoon met allochtone meisjes op een zwarte school. Vertrouwenspersonen zijn leraren die voor een aantal uren zijn vrijgesteld om leerlingen met problemen op te vangen. Dit is dus de taak van Sacha Noordervliet. Ze luistert, staat onvoorwaardelijk achter de leerlingen, spreekt hun taal en bovendien is ze bereikbaar buiten school.
Allochtone meisjes worden gedwongen te kiezen tussen de twee werelden waarin ze leven, tussen de normen en waarden van school en die van thuis. Voor velen van hen is dat een onmogelijke keus. In het boek komen verschillende verhalen aan bod. Verhalen over meisjes die vaak geconfronteerd worden met problemen zoals mishandeling, seksueel misbruik, uitgehuwelijkt worden, uitstoting, verwaarlozing, drugsgebruik, zelfmoordpogingen, zelfverminking, ongewenste zwangerschap, abortus, misbruik door 'lover boys'en bedreiging met de dood. Maar hun grootste probleem is leven met de gevolgen van migratie, een evenwicht vinden tussen de westerse samenleving en de niet westerse samenleving. ‘Zwart’ wordt in dit boek gebruikt voor vier culturele groepen: Turken, Marokkanen, Surinamers en Nederlands-allochtonen.
Afbeeldingen
Krikke, H. - Als niemand luistert / verhalen van alochtone meisjes op een zwarte school
Tineke's boeken Spijkenisse

Bij meerdere aankopen wil ik graag verzendingen combineren om portokosten uit te sparen.

Afhalen in Zoetermeer of Spijkenisse is eventueel ook mogelijk.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Tineke's boeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Tineke's boeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en Tineke's boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Tineke's boeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Tineke's boeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren