Titel

Cyrus en Valuas - Fietsen en Bromfietsen

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Vereniging De Oude Fiets

Prijs

12,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Nieuw, uitgave september 2020

Meer info
Cyrus, een echt familiebedrijf, en een begrip in Venlo. Begonnen in 1884 maakte de firma Jac. Franssen & Zonen vier generaties en honderd jaar lang fietsen en bromfietsen. Veelzijdige en creatieve mensen, eerlijke zakenlui, creatief, sociaal en bij wijlen poëtisch. Heel Venlo kende de prachtige toonzaal op de splitsing van de Herungerstraat en de Straelseweg.

In het prille begin probeerden ze het als verzendhuis: fietsen, onderdelen, lampen, naaimachines, jachtgeweren, pathefoons of kinderspeelgoed: het stond allemaal in de grote Franssen postordercatalogus. Maar gaandeweg legden zij zich toe op fietsen, en vooral op mooie bromfietsen, die in grote getalen de fabriekspoort verlieten. Onder de merken Cyrus en Valuas werden de tweewielers overal ter wereld verkocht. Van de bromfietsen ging zelfs bijna de helft naar het buitenland. Voor de Tweede Wereldoorlog werden hoofdzakelijk rijwielen gemaakt. Na de oorlog draaide het vooral om bromfietsen met absolute topmodellen als de Cyrus Blue Star DeLuxe met slangenleren buddy en de robuuste F-75.

Deze special over de geschiedenis van het bedrijf geeft een inkijk in het wel en wee van het familiebedrijf en de producten die er werden gemaakt.
Afbeeldingen
Aad Streng / Otto Beaujon - Cyrus en Valuas - Fietsen en Bromfietsen
Aad Streng / Otto Beaujon - Cyrus en Valuas - Fietsen en Bromfietsen
De Boekhouder Eindhoven

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel De Boekhouder.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De Boekhouder
  • Na uw bestelling ontvangen u en De Boekhouder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Boekhouder vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De Boekhouder kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren