Titel

Seksuologische en minder logische verhalen

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

DAVIDSFONDS

Prijs

19,00(Excl. verzendkosten)

Verzendkosten

Beschikbaar

4 exemplaren

Meer info
Seksuologische en minder logische verhalen
Dit boek geeft een historische en culturele beschrijving van allerlei aspecten van de menselijke seksualiteit. De achttien hoofdstukken zijn ingedeeld in vier delen: van verleden tot heden, de middeleeuwen, vrouw of man? en vrouwengenot. Aan de orde komen zeer verschillende thema's, zoals bijvoorbeeld: de teelbal in de klassieke oudheid, van carne vale tot het huidige carnaval, blote achterwerken in de middeleeuwen, mannen met borsten, de kuisheidsgordel: een mythe? Elk hoofdstuk is rijk voorzien van historische illustraties. Het boek is gebaseerd op voordrachten en artikelen van de auteur over diverse onderwerpen, en elk hoofdstuk staat daarom afzonderlijk. Het boek heeft daarmee nogal het karakter van een grabbelton. Dat karakter wordt nog versterkt door de mindere redactie op een aantal plekken (onduidelijke termen, soms wel vertaling, soms niet, gebruik van onjuiste woorden of uitdrukkingen etc.). De auteur is Belgisch uroloog en publiceerde eerder onder andere het boek 'De fallus' (2011). Het boek kent geen specifieke doelgroep, maar richt zich op iedereen met interesse in de geschiedenis en seksualiteit van de mens.
Henk Verburg (NBD|Biblion recensie)
Auteur Johan J. Mattelaer
Uitgever Davidsfonds
ISBN 9789058269317
Bindwijze: Gebonden (harde kaft)
Categorie: Geschiedenis
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum maart 2013
Aantal bladzijden: 224
Formaat 242 x 197 x 18 mm.
Rugtitel: Seksuologische en minder logische verhalen
Seks is van alle tijden. Maar de seksuele normen zijn door de tijd heen ontzettend veranderd. Wat in de middeleeuwen de regel was, komt vandaag soms hilarisch of absurd over. Seksuologische en minder logische verhalen vertelt over de vele verschillende opvattingen over seks die in de loop der geschiedenis de culturele revue zijn gepasseerd.
Van de Romeinse Ars Amandi en de Indiase Kama Sutra via Freuds psychoanalyse tot moderne wetenschappelijke en erotische literatuur: de fascinatie voor seks is eeuwenoud. In heidense godsdiensten waren beelden die hun geslachtsdelen tentoonspreidden een symbool van vruchtbaarheid, terwijl in de 19e eeuw een kus op de mond al als onzedelijk werd beschouwd. Johan Mattelaer vertelt over de ontwikkeling van seks, van mannen met borsten en vrouwen met baarden tot de ontdekking van de clitoris, homoseksualiteit en vibrators.

Johan Mattelaer is uroloog. Met seksuologische en minder logische verhalen geeft hij een boeiend overzicht over de verschillende opvattingen die er door de eeuwen heen over seks bestonden. Eerder schreef hij de fallus, een rijkelijk geïllustreerd standaardwerk over de symboliek van de fallus in de geschiedenis, kunst, cultuur en religie.

19 euro
Afbeeldingen
Johan J. Mattelaer - Seksuologische en minder logische verhalen
Johan J. Mattelaer - Seksuologische en minder logische verhalen
BOEKENVLOED Putte

Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel BOEKENVLOED.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met BOEKENVLOED
  • Na uw bestelling ontvangen u en BOEKENVLOED een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BOEKENVLOED vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • BOEKENVLOED kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren