Titel

Tekens van de tijd / monumenten van Ymere

Schrijver
ISBN

9789068684452

Uitgever

Thoth, Uitgeverij

Prijs

5,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2006, 132pp, als nieuw 9789068684452 402 De vierhonderd jaar sociale woongeschiedenis die de woningcorporatie Ymere representeert, bevat veel monumenten. Wie of wat bepaalt nu precies of een gebouw een monument is? Het meest voor de hand liggende ant

Meer info
De vierhonderd jaar sociale woongeschiedenis die de woningcorporatie Ymere representeert, bevat veel monumenten. Wie of wat bepaalt nu precies of een gebouw een monument is? Het meest voor de hand liggende antwoord is dat monumenten gebouwen of woningen zijn die zo de moeite waard zijn dat ze voor het nageslacht bewaard moeten blijven. Maar is in die opvatting het gebruik, de bestemming of de esthetische waarde van het complex doorslaggevend? Is de uniciteit van de architectuur van belang of het cultuurhistorisch erfgoed dat zij representeert? Opvattingen en situaties veranderen voortdurend: de beste monumenten blijken gebouwen te zijn die zich telkens laten hergebruiken. Ymere huisvest honderdduizend mensen in uiteenlopende woningtypen, waarvan een groot deel v r de Tweede Wereldoorlog is gebouwd. Functionele flexibiliteit is in bijna alle gevallen kenmerkend voor deze gebouwen en is daarom een van de eisen die Ymere als beheerder en ontwikkelaar aan haar nieuwbouwproductie stelt.
Tekens van de tijd - Monumenten van Ymere is een verkenning van ‘het monument’. De sfeervolle foto’s in het boek tonen zowel monumenten die nog steeds de beleidskeuzen van Ymere vormen als complexen waarin de lessen uit het verleden zijn vertaald naar een moderne, flexibele woonomgeving. Bewegende monumenten, voortdurend in gevecht om in een nieuwe of vernieuwde woonomgeving optimaal te functioneren, als teken van de tijd.
Afbeeldingen
Huisman, J. - Tekens van de tijd / monumenten van Ymere
boekenbinder Egmond-Binnen

Let op! Kijk ook in uw map "ongewenste mail". Soms komen berichten van Boekwinkeltjes.nl daarin terecht.

De opbrengst van Boekenbinder komt ten goede aan museumhoeve Overslot, dé culturele ontmoetingsplek van de Egmonden, met een schelpenmuseum en een wunderkammer met etnografica, naturalia en laagdrempelige kunst en cultuur van hoog niveau! Van maart t/m november ieder weekend van 15.00 tot 18.00 vrij te bezoeken op de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel boekenbinder.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met boekenbinder
  • Na uw bestelling ontvangen u en boekenbinder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van boekenbinder vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • boekenbinder kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren