Titel
DE Bergse vastenavond vóór 1940
Schrijver
Vanwesenbeeck, C
Taal
Nederlands
Uitgever
Prijs
€ 10,00(Excl. verzendkosten)
Beschikbaar
2 exemplaren
Bijzonderheden
72 pp, geniet slappe kaft, zeer goede staat
Meer info
De viering van het vastenavondfeest heeft niet altijd de populariteit gekend zoals we in de tweede helft van de vorige eeuw hebben gezien. Zo vormt de tweede wereldoorlog een duidelijk scheidingspunt in de wijze waarop vastenavond in Bergen op Zoom wordt gevierd en georganiseerd.
Het onderzoek van de auteur Cees Vanwesenbeeck bestrijkt de periode vanaf de oudste vermelding, tot aan de viering van het vastenavondfeest in 1940.
De periode ná de tweede wereldoorlog is nog voldoende in het collectieve geheugen aanwezig en in tal van artikelen in de successieve vastenavondkranten afdoende beschreven. Deze periode is daarom niet in het onderzoek meegenomen.
Het onderzoek van de auteur Cees Vanwesenbeeck bestrijkt de periode vanaf de oudste vermelding, tot aan de viering van het vastenavondfeest in 1940.
De periode ná de tweede wereldoorlog is nog voldoende in het collectieve geheugen aanwezig en in tal van artikelen in de successieve vastenavondkranten afdoende beschreven. Deze periode is daarom niet in het onderzoek meegenomen.
Afbeeldingen
Waterschans
Bergen op Zoom
Waterschans boeken BEMIDDELT in de verkoop van tweedehands boeken die verband houden met de geschiedenis van Bergen op Zoom. Kopers en aanbieders komen dan ook meestal uit deze stad en omgeving. Afhalen of verzending van boeken is een zaak tussen aanbieder en belangstellende.
Gezocht boek niet gevonden? Stuur eens een berichtje, of kijk ook eens op www.GeschiedkundigeKringBoZ.nl/winkel. Er is soms meer beschikbaar dan op de website staat.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Waterschans
- Na uw bestelling ontvangen u en Waterschans een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Waterschans vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Waterschans kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.