Titel
De wapens neder 1
Schrijver
Gernot Jochheim
ISBN
9789070622077
Uitgever
Haktol
Prijs
€ 5,00(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
1985 Paperback / softback, 383pp goed 9789070622077 005 Steeds meer mensen willen niet meer met de wapenen der barbaren strijden', schrijft de antimilitarist en 'vader van de Nederlandse polemologie' Bart de Ligt in 1916. De Ligt maakt deel uit van
Meer info
Dit rijk geïllustreerde boek is een weergave van de felle debatten, die plaatsvonden in de periode 1890-1940. Het biedt levende stof voor de hedendaagse actievoerders. Want zowel de problemen, waar hun voorouders voor stonden, als de oplossingen die ze aandroegen, hebben niets aan actualiteit verloren. Mogen we geweld gebruiken om maatschappelijke veranderingen af te dwingen? Hoe kunnen we ontwapenen en toch weerbaar blijven? Steunen we, als antimilitaristen, gewapende opstanden? Hoe moet het opkomend fascisme en rechts-extremisme bestreden worden...
De conclusies van het boek zijn vleiend voor de Nederlandse pacifistische en antimilitaristische beweging. Voortbouwend op een bestaande geweldloze traditie ontwikkelen de pacifisten en antimilitaristen originele theorieën over geweldloosheid, sociale actie en sociale verdediging.
'Het boek verdient een Nederlandse uitgave' schrijft Jan Bank in 1977 in een recensie van het proefschrift van Gernot Jochheim. Een kleine tien jaar later is het zover. Een groep antimilitaristen heeft, op basis van het werk van deze polemoloog, de boeiende en originele ideeën van de vooroorlogse Nederlandse antimilitaristen en pacifisten weer opgedoken en toegankelijk gemaakt.
Afbeeldingen
Let op! Kijk ook in uw map "ongewenste mail". Soms komen berichten van Boekwinkeltjes.nl daarin terecht.
De opbrengst van Boekenbinder komt ten goede aan museumhoeve Overslot, dé culturele ontmoetingsplek van de Egmonden, met een schelpenmuseum en een wunderkammer met etnografica, naturalia en laagdrempelige kunst en cultuur van hoog niveau! Van maart t/m november ieder weekend van 15.00 tot 18.00 vrij te bezoeken op de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met boekenbinder
- Na uw bestelling ontvangen u en boekenbinder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van boekenbinder vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- boekenbinder kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.