Titel

De geschiedenis der Mennoniten, 1743

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Kornelis de Wit

Prijs

350,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

De mennonieten is de oudste nog bestaande doperse kerk. Ze zijn rond 1540 genoemd naar de priester Menno Simons.

Meer info
Hermannus Schyn - Gerardus Maatschoen - De geschiedenis der Mennoniten - Amsteldam, Kornelis de Wit boekverkooper, 1743 - 418 pag.- Papieren omslag - 16 x 10 cm.

Conditie: Goed. De bladzijden zijn soms wat omgekruld.

De mennonieten is de oudste nog bestaande doperse kerk. Ze zijn rond 1540 genoemd naar de priester Menno Simons uit het Friese Witmarsum. Hij was een katholiek priester die overging tot het anabaptisme. Nadat hij in 1535 opnieuw gedoopt was, gaf hij in 1536 zijn priesterambt op. Daarna wijdde hij zich aan prediken en geschriften. In Nederland worden zij ook wel doopsgezinden genoemd.

De mennonieten streven naar een geweldloze wereld. De kenmerken van deze beweging waren de totale scheiding van kerk en staat, de afwijzing van de kinderdoop, het weigeren van de eed, en de persoonlijke belijdenis van mondige mensen in plaats van het onderschrijven van de door de kerk vastgelegde teksten. De doperse non-conformistische uitgangspunten riepen veel weerstand op. In de zestiende eeuw werden de dopers te vuur en te zwaard vervolgd. In die tijd zijn in Nederland zo'n tweeduizend dopers om hun overtuiging omgebracht. Respect voor elkaar en voor elkaars mening is normaal, er zijn geen meerderen en geen minderen.
Afbeeldingen
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Schyn, Hermannus - De geschiedenis der Mennoniten, 1743
Bartele Gallery Langweer

Bartele Gallery in Langweer heeft een ruime collectie antieke kaarten, prenten en boeken.

Bartele heeft 25 jaar in Indonesia gewoond en heeft ook daar nog een winkel met oude boeken, kaarten en prenten van Nederlands-Indië.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Bartele Gallery.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Bartele Gallery
  • Na uw bestelling ontvangen u en Bartele Gallery een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Bartele Gallery vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Bartele Gallery kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren