Titel

DE SOCIALISTEN, personen en stelsels. COMPLETE set in 4 banden.

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1875-1897

Prijs

130,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Dit fameuze encyclopedisch werk in PRACHTSTAAT en fraai gebonden. 2884 p.

Meer info
In dit levenswerk van Quack wordt de Europese gedachte rond gemeenschapszin (de participatiemaatschappij avant la lettre) uitgedragen. Quack nam zich voor het Europese, deels Russische en Amerikaanse socialisme met al zijn vertegenwoordigers in kaart te brengen. In Nederland ontbraken hiervoor de bronnen en het werd een langdurige zoektocht door Europa naar boeken, brochures, vlugschriften, tijdschriften, forums en dagbladen. Hij woonde in 1872 het congres van De Internationale in Den Haag bij en maakte kennis met Karl Marx. Dit leverde een oorspronkelijke biografische uiteenzetting van de schrijver van Das Kapital op. Zijdelings komen ook slavernij, communisme, democratie, anarchisme, liberalisme en het individualisme aan bod.

Band 1, 1875: Pré-socialisme. 614 blz.
Band 2, 2 delen 1877 + 1887: Saint Simon en Fourier,, 350 blz.; Owen en Fichte, 288 blz.
Band 3, 1888: 1830 - 1850, Simonisten, Fourieristen, Communisten, 358 blz.
Band 4, 2 delen 1895 + 1896 + 1897: Karl Marlo, Jagetzow, Lassalle, 414 blz.; Karl Marx, e.a., 444 blz.; Amerika, Rusland, Europa, 416 blz. Goede set.

Tussen 1875 en 1897 publiceerde de jurist, Nederlandsche Bank-directeur en hoogleraar staathuishoudkunde Quack deze zes delen in 4 banden, waarin hij opvallend objectief en helder de ideeën samenvatte van alle socialistische denkers die tot dan toe van zich hadden doen spreken. Een titanenklus, vooral als men weet dat hij zelf het materiaal ervoor moest verzamelen en decennialang elke vakantie overal in Europa boekhandels, antiquariaten en boekenstalletjes afstruinde. Prachtig verzorgd, welluidend proza, en rake karakterschetsen. Unieke prestatie, in geen enkel ander taalgebied bestaat zo’n boek.
Afbeeldingen
Quack, Mr. H.P.G.,  1e druk 1875 uitermate zeldzaam!!! - DE SOCIALISTEN, personen en stelsels. COMPLETE set in 4 banden.
Quack, Mr. H.P.G.,  1e druk 1875 uitermate zeldzaam!!! - DE SOCIALISTEN, personen en stelsels. COMPLETE set in 4 banden.
Schatgraven Amsterdam

Schatgraven is geen winkel, maar afhalen op afspraak mag.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Schatgraven.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Schatgraven
  • Na uw bestelling ontvangen u en Schatgraven een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Schatgraven vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Schatgraven kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren