J.M. v/d Meer is momenteel afwezig,J.M. v/d Meer heeft de volgende melding achtergelaten:

Bestellingen geplaatst op vrijdag 1 mei worden verzonden of beantwoord op maandag 4 mei

De verkoper verwacht te reageren na 04-05-2026
Titel

De bètacanon. Wat iedereen moet weten van de natuurwetenschappen

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789029080552

Uitgever

Meulenhoff / Volkskrant

Prijs

10,00

Bijzonderheden

2008, 3e druk, paperback, 20 x 21,5 cm. 228 blz. keurig exemplaar

Meer info
Van transistors tot Einstein: wat elk beschaafd mens van de exacte vakken moet onthouden en waarom.
Waarom komt de grote zeventiende-eeuwse wiskundige Christian Huygens niet voor in de historische canon van Nederland? Of Boerhave, of Van Leeuwenhoek? Rond die simpele vragen verenigde de Volkskrant journalisten en wetenschappers, omdat zij vindt dat de exacte vakken er wél toe doen. Natuurwetenschappen geven immers inzichten die bepalend zijn voor wereldbeelden; de techniek verandert de wereld zelf. En dus is enige kennis van de exacte vakken en hun geschiedenis ook een kwestie van cultuur, en cruciaal om te begrijpen waarom de huidige werkelijkheid is wat en hoe zij is.
In De bètacanon komen de vijftig kernbegrippen uit de natuurwetenschappen aan de orde, variërend van het getal nul tot ecologie, van evolutie tot plastics, van Einstein tot de koolzuurcyclus, van formules tot de oerknal. In korte opstellen, die gedurende het hele jaar in de bijlage Kennis van de Volkskrant verschenen, leiden vijftig jonge Nederlandse onderzoekers de lezer telkens mee naar een kernachtig antwoord op de vraag wat hij van een bepaald onderwerp moet onthouden en waarom. De keuze van de kernbegrippen lag in handen van een commissie vooraanstaande hoogleraren, geleid door mathematisch fysicus Robbert Dijkgraaf. De bètacanon biedt in vijftig vensters zicht op alles uit de natuurwetenschappen waar ieder beschaafd mens, alfa of bèta, iets vanaf hoort te weten. Het boek is rijkelijk en in full colour geïllustreerd en nadrukkelijk ook bedoeld om in te bladeren.
Afbeeldingen
Dijkgraaf, Robbert / Fresco, Louise / Calmthout, Martijn van / Gualtherie van Weezel, TJerk - De bètacanon.  Wat iedereen moet weten van de natuurwetenschappen
J.M. v/d Meer Alphen aan den Rijn

LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-

Geen verzending naar de Verenigde staten

Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.

Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel J.M. v/d Meer.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met J.M. v/d Meer
  • Na uw bestelling ontvangen u en J.M. v/d Meer een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van J.M. v/d Meer vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • J.M. v/d Meer kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren