Titel

De macht van een maîtresse. Hoe passie en politiek de laatste prins fataal werden

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789061127505

Uitgever

Karakter, 2011

Prijs

6,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1e druk, paperback, 431 pp, zgan, pakketp.

Meer info
Was het zelfmoord? Of moord?
Op 27 augustus 1830 werd Louis Henri Joseph, hertog van Bourbon en de laatste prins van Condé, dood in zijn slaapkamer aangetroffen. Opgehangen aan de spanjolet van een raam. Daarmee begon een raadsel dat tot op de dag van vandaag onopgelost is gebleven. Hoewel zijn maîtresse de barones van Feuchères altijd categorisch heeft ontkend iets met de dood van haar minnaar van doen te hebben gehad, werd ze al spoedig van actieve betrokkenheid beschuldigd. Twee jaar lang was ze het middelpunt van strafrechtelijk onderzoek en civiele processen. Maar veroordeeld werd ze nooit.Toch is ze als femme criminelle de geschiedenis ingegaan.
Maar is zij werkelijk het minnares-monster geweest waarvoor zovelen haar hielden en tot op de dag van vandaag nog houden? Wie was de barones van Feuchères eigenlijk, die geboren werd als Sophie Dawes, en in bittere armoede opgroeide in een gezin in Engeland, op het eiland Wight? Die het schopte tot barones in een vreemd land en daar jarenlang intensieve contacten onderhield met de belangrijkste en machtigste mannen en vrouwen van haar tijd. Die mede-erfgenaam werd van een van de grootste vermogens die Frankrijk in die tijd kende. En vooral: waarom is het werkelijke, het gehele verhaal van de gebeurtenissen voorafgaande aan en tijdens die noodlottige augustusmaand van 1830 nooit verteld?
De macht van een maîtresse beschrijft de jarenlange zoektocht van René Diekstra naar het raadsel van de dood van de laatste prins van Condé. Een onderzoek dat hem door een groot deel van Europa voert en waarin hij de zeer opmerkelijke en pikante hoofdrollen van de maîtresse van de prins, dochter van een eenvoudige visser uit Engeland, en de koning van Frankrijk, Louis Philippe, blootlegt. Onderling hebben ze, als opbrengst van de dood van de prins, een van de grootste fortuinen van de Franse adel ooit, verdeeld. René Diekstra onthult ook de betrokkenheid bij het drama van een aantal andere hoofdrolspelers op het politieke toneel van Frankrijk en Europa in die tijd. Daaronder Napoleon en de hertog van Talleyrand.
Met de ontdekking van tal van eerder onbekende of onbeschreven feiten herschrijft René Diekstra op indringende en psychologisch buitengewoon heldere wijze een belangrijk deel van de Franse en daarmee van onze eigen Europese geschiedenis.
De macht van een maîtresse is een opzienbarend boek dat zich bevindt tussen psychologische non-fictie en historische wetenschap.
Afbeeldingen
Diekstra, René - De macht van een maîtresse. Hoe passie en politiek de laatste prins fataal werden
Hartogboeken Rotterdam

VERZENDKOSTEN NEDERLAND:

PostNL
Briefpakje: E 3,95 (tot 2 kg)
Pakketpost: E 7,15 naar een huisadres of E 6,75 naar een PostNL afhaalpunt

DHL
Pakketpost: E 7,00 naar een huisadres of E 4,75 naar een DHL afhaalpunt

DPD
Pakketpost: E 6,95 naar een huisadres

VERZENDKOSTEN BELGIË:

DPD
Pakketpost (KLEIN PAKKET): E 7,50 naar een huisadres
Pakketpost (GROOT PAKKET): E 8,00 naar een huisadres

__________________________________________________________________________________

Of afhalen in het magazijn (Maria Danneelserf 1, Capelle a/d IJssel) op ma. t/m zat. tussen 15.00 en 16.00 u. Alleen op afspraak!

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Hartogboeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Hartogboeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en Hartogboeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Hartogboeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Hartogboeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren