Titel
Een laboratorium voor de ziel. Gerard Heymans en het begin van de experimentele psychologie
Schrijver
Draaisma, Douwe (red.)
Taal
Nederlands
ISBN
9065544909
Uitgever
Historische Uitgeverij / Universiteitsmuseum, Groningen
Prijs
€ 7,50(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
1992, 152pp, rijk geïllustreerd, paperback 28x24cm 4to, conditie: erg goed - lichte gebruikssporen
Meer info
In 1892 ontving de hoogleraar Gerard Heymans van de Groningse universiteit 500,00 gulden voor de aanschaf van een aantal instrumenten om zijn colleges in de zielkunde op te luisteren. Deze toewijzing markeert het begin van de experimentele psychologie in Nederland. Heymans breidde de collectie uit en benutte de instrumenten ook voor eigen onderzoek. Dit instrumentarium vormde de basis voor het Psychologisch Laboratorium aan de universiteit van Groningen. Heymans' experimentele onderzoek richtte zich op zintuiglijke gewaarwordingen, visuele illusies en op ervaringen van depersonalisatie en déjà vu. Door middel van enquêtes verzamelde hij de gegevens voor zijn theorieën over erfelijkheid, persoonlijkheid en psychologische geslachtsverschillen. Vooral zijn empirische onderzoekingen naar paranormale verschijnselen hebben hem faam bezorgd. Een laboratorium voor de ziel portretteert de aartsvader van de experimentele psychologie in Nederland, en beschrijft de geboorte van het Psychologisch Laboratorium in Groningen aan het einde van de negentiende eeuw.
Dit boek bevat tevens de catalogus van de gelijknamige tentoonstelling die te zien is geweest in het Universiteitsmuseum te Groningen.
(website uitgever)
Dit boek bevat tevens de catalogus van de gelijknamige tentoonstelling die te zien is geweest in het Universiteitsmuseum te Groningen.
(website uitgever)
Afbeeldingen
Van Berge Boeken
Groningen
Uit ervaring blijkt dat ons antwoord via Boekwinkeltjes in uw Spam-box terecht kan komen. Lijkt het erop dat u geen antwoord krijgt? Kijk daar dan even!
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Van Berge Boeken
- Na uw bestelling ontvangen u en Van Berge Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Van Berge Boeken vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Van Berge Boeken kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.