Titel

Het Antjesgeloof

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789061407553

Uitgever

De Groot Goudriaan

Prijs

6,95(Excl. verzendkosten)

Meer info
Exact een eeuw geleden deed een merkwaardig gezelschap van zich spreken. Door bemoeizucht van de pers en argwaan van justitie kreeg het gezelschap in de volksmond algauw de bijnaam 'de secte van Zwart Jannetje'. De dame in kwestie, Zwart Jannetje uit Veenendaal, zou goddelijke eer hebben ontvangen en daardoor onsterfelijk zijn. Dit werd schijnbaar bevestigd door de mystieke sfeer die er heerste rond de godsdienstoefeningen, waar luidruchtig werd gezongen en gedanst. Het wettisch leven dat de kring leidde, wekte bij de buurtbewoners aversie. Zwart Jannetje zou tijdens een veldtocht, tegen onder anderen dr. Abraham Kuyper, Gods volk bijeenvergaderen en ten hemel voeren. Wars van alles wat wereld en kerk heette, leidde zij haar vrienden naar een isolement, waarin sommige nazaten tot op de huidige dag nog verkeren. Het centrum van de activiteiten lag in Veenendaal, van waaruit zij haar vrienden in Polsbroek, Schoonhoven, Brandwijk en Molenaarsgraaf bezocht en bestuurde. Een zoektocht naar de feiten brengt het ware verhaal achter deze merkwaardige vrouw en haar vriendenkring aan het licht.
Afbeeldingen
Kluijver de H. Leendert - Het Antjesgeloof

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Vonk Boeken Ternaard.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Vonk Boeken Ternaard
  • Na uw bestelling ontvangen u en Vonk Boeken Ternaard een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Vonk Boeken Ternaard vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Vonk Boeken Ternaard kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren