Titel

Zondag van bouvines / druk 1

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789051570113

Uitgever

Agon

Prijs

5,00

Bijzonderheden

2002, paperback

Meer info
Bouvines, 27 juli 1214: hoewel het zondag is, de dag die geheel aan God toegewijd dient te zijn en waarop geen bloed mag vloeien, leveren in Vlaanderen de troepen van de Franse koning Filips Augustus slag met de legers van de Duitse keizer Otto IV en zijn bondgenoten.
De Slag bij Bouvines, die de Franse koning in zijn voordeel weet te beslechten, wordt in de traditionele Franse geschiedschrijving gerekend tot de reeks belangrijke veldslagen die een beslissende rol heeft gespeeld in het ontstaan van de Franse monarchie, tot een van de heldendaden van een moedig voorgeslacht dat voorbestemd is tot de trotse Franse natie uit te groeien.
In dit boek breekt de Franse Amales-historicus Georges Duby met deze traditie. Hij beschrijft de Slag van Bouvines niet als een krijgshistoricus, die het militaire verloop nauwkeurig onder de loep neemt, of als een politiek historicus, die de machtspolitieke implicaties van de gebeurtenis tracht te traceren, maar als een antropoloog. In zijn benadering staat de vraag centraal hoe de middeleeuwers het krijgsbedrijf beleven en welke plaats de oorlog en vrede in de middeleeuwse samenleving innemen. De zondag van Bouvines geeft daarom niet louter het verslag van het duel I tussen twee vorsten en hun ridders, maar biedt tevens een goed inzicht in een van de belangrijkste maatschappelijke verschijnselen die ons heden ten dage nog immer bezighouden: de oorlog.
Afbeeldingen
Duby - Zondag van bouvines / druk 1

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel schrijvershoekje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met schrijvershoekje
  • Na uw bestelling ontvangen u en schrijvershoekje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van schrijvershoekje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • schrijvershoekje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren