Titel

Rovers Christenhonden Vrouwenschenners / de kruistochten in Arabische kronieken

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789041703248

Uitgever

Muntinga B.V., Uitgeverij Maarten

Prijs

7,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2003, 400pp, paperback

Meer info
Waterschade: geheel is gegolfd en verkleurd, verder in goede staat.

Korte inhoud: De kruistochten van 1096 tot 1291 beschreven door de ogen van Arabische kroniekschrijvers. De Franken worden gezien als onstuimige barbaren die handig gebruik maken van de verdeeldheid in moslimse kringen. Een boek vol geweld, bedrog, oorlog, intrigerende personen, een beetje culturele uitwisseling. Game of thrones, maar dan echt.
Stelling van het boek: De kruistochten zijn nog steeds relevant.
Stijl: Levendig, anekdotisch.
Geschikt voor: Iedereen die de huidige situatie in het Midden-Oosten wil begrijpen.
Wreedheden inclusief onthoofdingen, onbetrouwbare bondgenoten, moordaanslagen, religieus fanatisme, sektarisme, handel in slaven, strijd om heilige plaatsen en de betrokkenheid van strijders van heinde en verre. Dat lijkt een tamelijk adequate beschrijving van Het Midden-Oosten vandaag de dag.
Maar deze opsomming van deze fenomenen komt rechtstreeks voort uit de beschrijving van de kruistochten tussen 1096 en 1291 door Arabische kroniekschrijvers en al tijden geleden verzameld en gebundeld door Amin Maalouf. De actualiteit van deze gebeurtenissen is verbijsterend.

Rovers, Christenhonden, Vrouwenschenders rekent af met een historische mythe. in de westerse wereld worden kruistochten afgeschilderd als ware heldendaden om het christelijk geloof te verspreiden en het Beloofde Land te bevrijden. Amin Maalouf laat zien hoe diep de kruistochten ingrepen in de Arabische wereld. De kruisridders vielen de verdeelde Arabische wereld binnen met nodeloos veel geweld en wreedheid. De Arabische kronieken staan vol met deze schanddaden, die tot op de dag van vandaag hun sporen hebben nagelaten.
info van de uitgever
Afbeeldingen
Maalouf, A. - Rovers Christenhonden Vrouwenschenners / de kruistochten in Arabische kronieken
De Leeswolf Assen

Wij berekenen de verzendkosten zoals DHL ons berekent. Na uw bestelling informeren wij u over de kosten en verzoeken wij u vooraf te betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel De Leeswolf.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De Leeswolf
  • Na uw bestelling ontvangen u en De Leeswolf een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Leeswolf vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De Leeswolf kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren