Titel

De creatieve factor : Kleine kritiek de creatieve (on)rede

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Wereldbibliotheel

Prijs

24,00

Verzendkosten

€ 6,00

Bijzonderheden

1993, 1ste, 394p, ob met flappen, kleine naamvermelding, verder als nieuw, 1ste druk (zeldzaam - collector's item)

Meer info
Dit boek houdt zich voornamelijk bezig met de beginfase van het creatieve proces, dus met wat zich onder ons schedeldak afspeelt voordat een kunstwerk gestalte krijgt. Hoe ontwikkelt zich een idee, hoe ontstaat een beeld? Hoe werkt het onbewuste proces? Vanwaar de opvallende trefzekerheid van onze intuïtie?


Na een kort historisch overzicht over inspiratie en ingevingen en over de ontdekking van het onbewuste beschrijft Polet de voornaamste karakteristieken van het creatieve denken. Hierna zoekt hij naar een verklaring voor de werking van het proces en de drijfveren die eraan ten grondslag liggen, vooral bij creatieve geesten. Aan het laatste wordt veel aandacht besteed, omdat die drijfveren zo belangrijk zijn bij het scheppen. Langzaam vormt zich een beeld van de creatieve persoonlijkheid. Daar dit alles geen voldoende verklaring blijkt te bieden voor de belangrijkste kenmerken van het proces, gaat Polet nader in op de werking van de hersenen en de grote potentialiteit van het brein, waarna hij zich opnieuw de vraag stelt waar het gevoel van identiteit in schuilt.


De auteur betrekt diverse takken van wetenschap bij de bestudering van het creatieve proces, zoals de psychologie, de paleontologie, het moderne hersenonderzoek, de biologie en de taalkunde. Om de lectuur van het boek zo weinig mogelijk te onderbreken, zijn de uitvoerige aanvullingen en toelichtingen bij de tekst ondergebracht in een boeiend aanhangsel dat zelfstandig kan worden gelezen.
Afbeeldingen
Polet, Sybren - De creatieve factor : Kleine kritiek de creatieve (on)rede
managementbib.com Wilrijk

Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel managementbib.com.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met managementbib.com
  • Na uw bestelling ontvangen u en managementbib.com een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van managementbib.com vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • managementbib.com kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren