Titel
Desiderius Erasmus, portret van een humanist Miniaturen reeks 20. 2de druk
Schrijver
BANGE, Dr. PETTY
ISBN
9789061096023
Uitgever
Amersfoort, Bekking & Blitz, 2010
Prijs
€ 4,91(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
128 pp. Geillustreerd. Nieuwstaat. Hardcover.
Meer info
Erasmus is een van de boeiendste, maar ook moeilijkst te begrijpen figuren uit de moderne Europese geestesgeschiedenis. Petty Bange heeft in dit deel van de miniaturenreeks opnieuw het portret van deze humanist getekend, zoals dat oprijst uit zijn werken, met een open oog voor diens voorkeur voor de filosofie van Christus, het evangelie. Het uit de bronnen navertelde levensverhaal, en vooral de schets van zijn relatie met zijn vriend Thomas More, brengen hem naderbij. Erasmus was een pacifist in hart en nieren. Hij was een voorstander van kerkhervormingen, maar met de grove aanpak van Luther kon hij zich niet verenigen. Tegen Luther kwam hij op voor de vrije wil en eigen verantwoordelijkheid van de mens. In zijn bekendste boek, de Lof der Zotheid, hekelt hij o.a. theologen, monniken, vorsten en prelaten. Aan zijn ideeën over opvoeding in een apart hoofdstuk gewijd, evenals aan zijn relaties met drukkers en uitgevers.
Spinoza
Amsterdam
Gespecialiseerd in Spinoza en Jodendom. Buspakjes NL (met track-and-trace) 3.50. Pakketverzending (met track-and-trace) binnen NL voor 6,--. ongeacht het gewicht. Pakket naar Belgie met Postnl: 8,50, ongeacht het gewicht. Bezoekers zijn welkom op afspraak (ma-vrij tussen 9.30 en 17.00 uur).
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Spinoza
- Na uw bestelling ontvangen u en Spinoza een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Spinoza vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Spinoza kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.