Titel

Gelukkig leven

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789056701000

Uitgever

Asoka

Prijs

21,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2003, 343pp, paperback

Meer info
Beschadigde kaft (vouw achterop), opdracht voorin, verder in goede staat.

Terwijl we op zoek zijn naar geluk keren we het systematisch de rug toe. Dat is de stellige overtuiging van Matthieu Ricard. We vinden dat we onszelf moeten kunnen zijn, maar wat richten we dagelijks aan met onze boze of geïrriteerde houding tegenover de mensen in onze directe omgeving? Creëren we daarmee geluk voor onszelf of voor de ander? Nee, zeker niet.
De belangrijkste hindernis op onze zoektocht naar een gelukkig leven is de onbeheerste invloed van emoties als begeerte, haat, woede en jaloezie. Matthieu Ricard aarzelt niet om met uiterst realistische voorbeelden te illustreren welke destructieve krachten er in onze ongecontroleerde emoties schuilen. Bovendien wil hij aantonen dat er in de meest bizarre situaties ruimte is voor een radicale omslag die leidt tot meer geluk en innerlijke vrede.
Wat voor soort geluk kan dat zijn? In het boeddhisme omschrijft men het als een staat van blijvende vreugde en innerlijke vrijheid die onverwoestbaar is, waar de buitenwereld geen grip op heeft. Deze zijnstoestand kan zich echter pas manifesteren als we onze conflictueuze emoties hebben overwonnen. In feite geldt dat ook voor grotere verbanden: een geweldloze wereld is alleen mogelijk in een haatloze wereld.
‘Gelukkig leven’ beschrijft het pad van verandering, met als doel: innerlijk welzijn en oprechte betrokkenheid. Met zijn toegankelijke schrijfstijl presenteert Ricard zich ook nu weer als een opgewekte en veelzijdige ambassadeur van het boeddhisme, wiens belezenheid zich uitstrekt van de klassieke filosofen tot de meest recente ontwikkelingen in de wetenschap.
Afbeeldingen
Ricard, M. - Gelukkig leven
Queeste Assen

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Queeste.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Queeste
  • Na uw bestelling ontvangen u en Queeste een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Queeste vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Queeste kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren