Titel

Bruidsbrieven uit de cel - Dietrich Bonhoeffer en Maria von Wedemeyer 1943-1945

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Uitgeverij J.J. Groen en Zoon, Leiden 1995

Prijs

4,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Softcover, in goede staat

Meer info
Bruidsbrieven uit de cel bevat de aangrijpende correspondentie tussen de Duitse theoloog en verzetsman Dietrich Bonhoeffer en zijn verloofde Maria von Wedemeyer tijdens Bonhoeffers gevangenschap in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog. De brieven beslaan de periode van 1943 tot 1945, waarin Bonhoeffer vastzat wegens zijn betrokkenheid bij het verzet tegen het naziregime.

In de brieven wisselen persoonlijke gevoelens, geloofsreflecties en dagelijkse zorgen elkaar af. Bonhoeffer schrijft over hoop, angst en trouw, maar ook over zijn theologische inzichten, zijn geloof in verantwoordelijkheid en zijn visie op een “religieloze” wereld. Maria’s brieven tonen veerkracht, liefde en een volwassen wordend perspectief te midden van onzekerheid en gevaar.

De correspondentie laat zien hoe hun verloving standhoudt onder extreme omstandigheden, ondanks censuur, isolement en de dreiging van executie. Tegelijk biedt het boek een intieme blik op Bonhoeffers innerlijke ontwikkeling en morele overtuigingen in een tijd van moreel failliet.

Bonhoeffer werd in april 1945 geëxecuteerd, kort voor het einde van de oorlog. Bruidsbrieven uit de cel is zowel een liefdesgeschiedenis als een spiritueel en historisch document dat getuigt van menselijke waardigheid, trouw en geloof onder de zwaarste omstandigheden.
Afbeeldingen
Bonhoeffer, Dietrich & Maria von Wedemeyer - Bruidsbrieven uit de cel - Dietrich Bonhoeffer en Maria von Wedemeyer 1943-1945
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Doornweerdje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Doornweerdje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Doornweerdje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Doornweerdje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Doornweerdje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren