Titel

Beeld en geschiedenis - Het Belgische en Vlaamse verleden in de romantische boekillustraties

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Brepols

Prijs

4,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Hardcover met omslag, in goede staat

Meer info
Beeld en geschiedenis – Het Belgische en Vlaamse verleden in de romantische boekillustraties van Tom Verschaffel onderzoekt hoe negentiende-eeuwse illustraties een bepalende rol speelden in de manier waarop België en Vlaanderen hun geschiedenis begonnen te verbeelden en begrijpen. Het boek richt zich op de periode van de romantiek, toen het historisch bewustzijn sterk toenam en het verleden actief werd ingezet voor nationale identiteit, culturele verheffing en politieke legitimiteit.

Verschaffel analyseert hoe illustratoren, vaak verbonden aan uitgeverijen die historische romans, kronieken en vaderlandse verhalen op de markt brachten, het verleden visueel vormgaven. Deze beelden waren geen neutrale weergaven, maar artistieke en ideologische constructies die een bepaald beeld van “het vaderlandse verleden” wilden oproepen: heldhaftig, dramatisch, moreel verheffend en vaak sterk gestileerd. De illustraties bepaalden mede hoe generaties lezers historische figuren en gebeurtenissen zich gingen voorstellen.

Het boek laat zien hoe kunstenaars motieven uit de middeleeuwen, de Bourgondische tijd, de Tachtigjarige Oorlog en regionale legendes gebruikten om een visueel repertoire te creëren dat herkenbaar werd voor een breed publiek. Verschaffel onderzoekt zowel het artistieke handschrift van de tekenaars als de culturele en politieke context waarin hun werk tot stand kwam. Daarbij komen thema’s als nationalisme, romantische verbeelding, historische mythevorming en de rol van de boekcultuur uitgebreid aan bod.

Door talloze voorbeelden en nauwkeurige interpretaties toont Verschaffel hoe deze illustraties niet alleen het verleden “weergaven”, maar het actief mee vormden. Ze hielpen een collectief geheugen te bouwen dat het jonge België na 1830 verbond en waarin Vlaamse geschiedenis eveneens een eigen plaats kreeg.

Beeld en geschiedenis is daarmee een rijk, scherpzinnig en cultureel-historisch onderzoek dat duidelijk maakt hoe beeld en verhaal samen een natie helpen verbeelden en hoe romantische illustratie een krachtig instrument werd in de constructie van historische identiteiten.
Afbeeldingen
Verschaffel, Tom - Beeld en geschiedenis - Het Belgische en Vlaamse verleden in de romantische boekillustraties
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Doornweerdje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Doornweerdje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Doornweerdje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Doornweerdje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Doornweerdje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren