Titel

De Colombo Tragedie

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789051940497

Uitgever

Uitgeverij van Wijnen 1991

Prijs

7,50

Bijzonderheden

Het boek is NIEUW; gebonden; 192pp

Meer info
in 1942 werden op een Nederlandse vliegbasis in Australië drie oorlogsvliegers gearresteerd op verdenking van sabotage, hulp aan de Japanners en poging tot desertie. Op last van het Nederlandse opperbevel werden ze overgebracht naar Colombo (Ceylon), waar ze tot lange gevangenisstraffen werden veroordeeld. Zoals Bijkerk met nieuw materiaal aantoont, waren de drie het slachtoffer geworden van een valkuil die voor
hen gegraven was door majoor S.H. Spoor, de latere opperbevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten tijdens de politionele acties in Indië. Het enige doel hiervan was het stellen van een voorbeeld, om de discipline te herstellen in het werkeloze Nederlandse 18e squadron in Australië. Na de oorlog kregen de
drie vliegers gratie, maar hun carrières waren voorgoed verwoest.

In De Colombo-tragedie krijgen de drie mannen eindelijk het eerherstel dat ze verdienen, zij het in twee van de drie gevallen helaas postuum.

Bijkerks vasthoudende speurtocht naar de feiten heeft een dramatisch en spannend boek opgeleverd.
Afbeeldingen
Bijkerk, J.C. - De Colombo Tragedie
Bijkerk, J.C. - De Colombo Tragedie
Bijkerk, J.C. - De Colombo Tragedie
Bijkerk, J.C. - De Colombo Tragedie
Bijkerk, J.C. - De Colombo Tragedie
Dutch Aviation Pubns Venlo

Boeken uit de privébibliotheek van mijn echtgenoot Theo Wesselink.

Bij een gecombineerde bestelling bereken ik maar 1x verzendkosten. Na bestelling ontvangt u van mij een factuur. Helaas, door verschillende vervelende ervaringen (niet betaalde boeken), worden de bestelde boeken pas verstuurd nadat ik het bedrag heb ontvangen. Het gebeurt regelmatig dat mijn antwoord op uw bestelling in uw mailbox bij "spam" of "ongewenste mail" belandt dus check uw mailbox a.u.b.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Dutch Aviation Pubns.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Dutch Aviation Pubns
  • Na uw bestelling ontvangen u en Dutch Aviation Pubns een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Dutch Aviation Pubns vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Dutch Aviation Pubns kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren