Titel

'Welkom aan het garnizoen'. 157 jaar militaire aanwezigheid in Assen.

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789050281164

Uitgever

Regio Project

Prijs

13,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2002, paperback, 120 pp. Geïllustreerd.

Meer info
"In 1841 ontsnapten enkele gevangenen uit de krakkemikkige Asser gevangenis. Dit was de rechtstreekse aanleiding om een detachement soldaten ter bewaking in Assen te stationeren. Het gemeentelijk bestuur van Assen trachtte de komst van de militairen aanvankelijk te voorkomen. Uiteindelijk was het de gouverneur die het bestuur voorhield dat de militaire aanwezigheid de groei en het aanzien van de stad zou bevorderen. De gouverneur kreeg gelijk: wat met een luitenant, een sergeant, vier korporaals, een hoornblazer en vijfentwintig soldaten begon, groeide uit tot een garnizoen dat niet meer valt weg te denken uit de Asser samenleving. Het is opmerkelijk te zien hoe burgers zich door de jaren heen steeds weer sterk maakten voor het behoud van 'hun' garnizoen. het garnizoen is momenteel een van de grote werkgevers in het Noorden. Hoe dit zo gekomen is blijkt uit ""Welkom aan het garnizoen"", waarin de geschiedenis van het Asser garnizoen wordt verteld van 1841 tot heden en een beeld wordt geschetst van de wijze waarop het garnizoen een plaats veroverde in de harten van de burgerij."
De boekenzolder Sellingen

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel De boekenzolder.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De boekenzolder
  • Na uw bestelling ontvangen u en De boekenzolder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De boekenzolder vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De boekenzolder kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren