Titel
Jan Fabre. Chalcosoma / kleine bronzen 2006-2012
Schrijver
Fabre Jan - Nadia Sels
Taal
Nederlands
ISBN
9789053253441
Uitgever
Pandora 2012 Het boek verscheen bij de gelijknamige tentoonstelling in de Guy Pieters Gallery te Knokke-Heist eind 2012, begin 2013
Prijs
€ 35,00(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
2012 Gebonden zonder omslag. Igs. ezelsoor pag 16/17 - paraaf in pen op titelbladl
Meer info
Deze publicatie toont zijn kleine glanzende bronzen sculpturen tegen een zwarte achtergrond. Sommige van de werken zijn volledig nieuwe creaties, andere verwijzen naar vroegere elementen uit zijn oeuvre.
Niet alleen in België, maar ook ver daarbuiten staat Fabre bekend als een van de meest vernieuwende en veelzijdige kunstenaars van zijn tijd. Al ruim 25 jaar neemt hij internationaal een toonaangevende positie in als beeldend kunstenaar, theatermaker en auteur.
Het boek bevat een rijke verzameling afbeeldingen van Fabre's bronzen sculpturen, die zijn geïnspireerd door de anatomie en het gedrag van de Chalcosoma-kever in het bijzonder. Met zijn imposante uiterlijk en krachtige symboliek, dient deze als centraal thema in dit werk.
Fabre weet een brug te slaan tussen de natuur en de wereld van de kunst.
Fabre's werk staat vol met verwijzingen naar de cyclus van leven en dood, en de fragiliteit van het bestaan. Hij maakt gebruik van symboliek om de kijker te confronteren met de diepere betekenissen die schuilgaan achter de uiterlijke schoonheid van zijn creaties. Het boek is niet alleen een visuele ervaring, maar ook een intellectuele. Hij onderzoekt thema's als transformatie, de relatie tussen mens en natuur, en de rol van kunst in het begrijpen van onze plaats in de wereld. Daarnaast geeft het boek een blik achter de schermen van Fabre's creatieve proces. Het documenteert zijn experimenten met verschillende materialen en technieken, evenals zijn interacties met de natuurlijke wereld die hem inspireert.
"Chalcosoma: Kleine bronzen" is een uitnodiging om de schoonheid van het alledaagse te waarderen en ons te verdiepen in de vragen die ons bestaan vormgeven, om na te denken over onze eigen relatie met de natuur, en hoe deze ons kan inspireren in het creëren en ervaren van kunst.
Trefwoord: Insecten – kevers - Multiciplinair kunstenaar – beeldhouwer - theatermaker – tekenaar – Bic-art – sculpturen – beelden – installaties – installatiekunst
Afbeeldingen
Wij hebben in 2020 besloten, om na 38 jaar, met onze fysieke winkel in de Veemarktstraat te stoppen en het wat rustiger aan te gaan doen. Wij hebben 1 maart 2021 onze deuren gesloten. Wij houden ons nu nog alleen bezig met de onlineverkoop van het aparte, leuke, en interessante tweedehandse en antiquarische boek.
Verzendkosten binnen Nederland €5,00 (via PostNl)
Voor buitenlandse bestellingen hanteren we het dan geldende PostNl tarief.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Ezelsoor Breda
- Na uw bestelling ontvangen u en Ezelsoor Breda een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Ezelsoor Breda vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Ezelsoor Breda kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.