Titel
Baudolino
Schrijver
Eco, Umberto
Taal
Nederlands
ISBN
9789035122871
Uitgever
Bert Bakker
Prijs
€ 7,50
Bijzonderheden
2001, 6e druk, paperback, 473 pp
Meer info
"Als op 14 april 1204 de pelgrims Constantinopel binnenvallen en plunderen, redt de vijfenzestigjarige Baudolino de historicus Nicetas Choniates uit de bloeddorstige handen van de veroveraars. Tijdens hun vlucht uit de brandende stad doet Baudolino Nicetas verslag van zijn ongelooflijke avonturen. Baudolino is een boerenzoon uit Noord-Italië. Als dertienjarige ontmoet hij bij toeval keizer Frederik Barbarossa, die onder de indruk is van de gewiekstheid van de jongen. Eenmaal aan het hof wordt hij de vertrouwelng van de vorst. Barbarossa leunt zwaar op zijn oordeel, en Baudolino gaat er ten overstaan van Nicetas dan ook prat op dat hij grote invloed heeft gehad op het politieke handelen van de keizer. In Nicetas' 'Verovering van Constantinopel', een ooggetuigenverslag van de plundering van de trotse Byzantijnse stad, wordt weliswaar met geen woord over Baudolino gerept, maar zonder deze schelm zou de geschiedenis er anders hebben uitgezien. Of toch niet? In Baudolino speelt Umberto Eco wederom zijn meesterlijke spel met de historische werkelijkheid. Hij toont zich opnieuw een verteller van wereldformaat en een begenadigd stilist. Met veel gevoel voor humor tekent hij een psychologische portret van zijn held, die geen gelegenheid voorbij laat gaan om de waarheid geweld aan te doen. Netjes exemplaar, welk enkele kleine ezelsoren.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met DESPELDINDEHOOIBERG
- Na uw bestelling ontvangen u en DESPELDINDEHOOIBERG een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van DESPELDINDEHOOIBERG vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- DESPELDINDEHOOIBERG kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.