Titel

Wiringherlant - Hoofdstukken uit de geschiedenis van het land en volk van Wieringen (deel 1 en 2)

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Uitgeverij Pirola, Schoorl

Prijs

10,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Beide delen hardcover en in goede staat

Meer info
In deel 1 vertelt de schrijver over het ontstaan van het eiland Wieringen en de geschiedenis daarvan tot het einde van de achttiende eeuw. Deel 2, beschrijft de ontwikkelingen en gebeurtenissen op het eiland vanaf het midden van de vorige eeuw tot ± 1930. Daarna geeft de auteur nog een kort overzicht over de periode die eindigt in 1980. Over de jaren die tussen 1850 en 1930 liggen, is erg veel te vertellen. Dat doet de schrijver dan ook en hij gaat daarbij vrij diep op allerlei interessante zaken in. Gelukkig worden dan al die aardige details - over volksgebruiken, klederdracht, het karakter van de Wieringers, de schapenkaas, de dorpen en buurtschappen, boerderijbouw, wierwinning, de krukelvissers, de weergaloos rijke ansjovisvangsten rond 1900, de komst van de ,nieuwe' Wieringers, enz. enz. - niet vergeten.

Drs. Bremer begint met te zeggen dat de zgn. lichterschipperij bij Den Oever door de veranderde scheepvaartroute in verval raakte. Steeds meer raakte men op Wieringen toen aangewezen op inkomsten uit de landbouw, vnl. de teelt van schapen. Door internationale veranderingen werd de schapenteelt vervangen door die van runderen; de akkerbouw werd marktgericht. De bevolkingsgroei deed velen de landbouw verlaten; in 1909 waren er daardoor meer vissers dan boeren op het eiland! De wierwinning speelde eveneens een zeer belangrijke rol op Wieringen. De uitvoering van de Zuiderzeewerken verstoorde dit alles grondig. Wieringen werd met het „vasteland' van ,Holland' en Friesland verbonden en de zee aan de zuidzijde werd grotendeels drooggelegd.
Afbeeldingen
Bremer, J.T. - Wiringherlant - Hoofdstukken uit de geschiedenis van het land en volk van Wieringen (deel 1 en 2)
Bremer, J.T. - Wiringherlant - Hoofdstukken uit de geschiedenis van het land en volk van Wieringen (deel 1 en 2)
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Doornweerdje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Doornweerdje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Doornweerdje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Doornweerdje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Doornweerdje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren