Titel

Taalcommunicatie met ouderen, ook in probleemsituaties / druk 1

Schrijver
ISBN

9789044111750

Uitgever

Maklu, Uitgeverij

Prijs

36,99(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Opbrengst is voor schoolgeld van gehandicapte kinderen in Moshi en Arusha Tanzania

Meer info
Talige communicatie van en met oudere mensen is het hoofdthema van dit boek. Hoe is hun taalgebruik, hoe zijn de communicatieve interacties van ouderen onderling en van jongeren met ouderen? Welke problemen kunnen er in deze communicatie optreden en hoe kunnen die beperkt of verminderd worden? Hoe kunnen communicatiepartners zich daaraan aanpassen? Kunnen ze daarbij bijvoorbeeld gebruik maken van niet-talige communicatie? Voor velen die met ouderen in contact komen, lijkt het vanzelfsprekend om dezelfde taal te gebruiken, en op dezelfde wijze, zoals zij al altijd hebben gedaan. Dat is echter niet altijd zo. Fouten die in de communicatie met ouderen worden gemaakt, komen vooral voort uit onwetendheid. Als jongere gesprekspartners bepaalde problemen en stoornissen onderkennen, kunnen heel wat moeilijkheden worden voorkomen. Dit verhoogt meteen de kwaliteit van het leven van ouderen. Wat in het boek beschreven staat als hulp bij communicatie, is helemaal niet spectaculair maar wel essentieel. Vaak is het een kwestie van eraan te denken en er een gewoonte van te maken. Om in dit alles inzicht te verschaffen bespreekt het boek de meest voorkomende stoornissen in taal en communicatie bij ouderen. Haperingen in communicatie grijpen immers zeer sterk in hun leven in. Het boek is in de eerste plaats bedoeld voor allen die met ouderen in contact komen: familieleden, verzorgers, verplegenden, logopedisten en taaltherapeuten, audiologen, psychologen, huisartsen, geriaters en gerontologen, kno-artsen, … Allen die beroepshalve bij mantelzorg zijn betrokken, zouden de inhoud van dit boek bij voorkeur in hun opleiding mee moeten krijgen. Extra aandacht voor de communicatie met ouderen is zeker noodzakelijk, want inleving alleen is niet genoeg. Er zijn bepaalde vaardigheden nodig. Hulpverleners bij ouderen zijn ook nooit zelf oud geweest.
Afbeeldingen
Plasschaert, L. - Taalcommunicatie met ouderen, ook in probleemsituaties / druk 1
Moshi kids Berkel-Enschot

Opbrengst is voor schoolgeld voor gehandicapte kinderen in Arusha en in Moshi Tanzania.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Moshi kids.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Moshi kids
  • Na uw bestelling ontvangen u en Moshi kids een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Moshi kids vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Moshi kids kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren