Titel
Reverie. Het wel en wee van de 'Ernst Kaps' piano van Gerard Reve
Schrijver
Jonge, Henk de
ISBN
9789090149271
Uitgever
Henk de Jonge, Nijland
Prijs
€ 7,00(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
2001, 1e druk. 80pp. Gebonden. Met opdracht en handtekening auteur.
Meer info
Zonder het instrument dat in het werk van Gerard Reve de boventoon voert bij naam te noemen zal duidelijk zijn dat er voor de piano geen erg grote plaats is ingeruimd. Opmerkelijk genoeg blijkt dit in de zeer bescheiden behuizing in Greonterp wel het geval te zijn geweest. Hoe de piano daar kwam, wat hij er deed en hoe hij via de Boontjes in Nijland kwam, dat is het onderwerp van deze REVERIE. 'Petite histoire?' Misschien. Maar de manier waarop Henk de Jonge ons deelgenoot maakt van de ontdekking en de geschiedenis van de piano is tegelijkertijd zo informatief en ontwapenend persoonlijk dat de aandacht niet slechts wordt getrokken maar ook wordt vastgehouden. Frisia non cantat heette het, maar de compositie van deze oprechte liefhebber is meeslepend geworden, deels door de verrassende bijdragen aan de Reve-biografie, deels ook door het volstrekt eigen geluid van de vertolker. 'De piano is een instrument om treurige muziek te maken,' schrijft Reve. Onder de handen van Henk de Jonge is Reve's piano ook een instrument geworden dat een onverwachte blik biedt op het werk en leven van de grote schrijver. Maar dat zelfs de kleinste ondertoontjes hierbij aanslaan en geen losse feitjes blijven is te danken aan de wijze waarop de toetsen worden beroerd.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met De boekenzolder
- Na uw bestelling ontvangen u en De boekenzolder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De boekenzolder vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- De boekenzolder kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.