Titel

Het vooroudergevoel / de vaderlandse geschiedenis

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789025427511

Uitgever

Contact

Prijs

4,45

Bijzonderheden

2005, Gebonden in linnen band met stofomslag zonder sticker, 304pp.

Meer info
Pracht uitgave op groot formaat 210x305mm, Het vooroudergevoel staat niet alleen vol prachtige schoolplaten van Herman Isings in kleur, maar is eindelijk ook weer eens een goed vertelde vaderlandse geschiedenis. Wie waren onze voorouders, wat hebben we met ze gemeen, wat voor gevoel roepen ze op? Die vraag stellen journalist Jan Blokker en zijn zoons Jan en Bas, beiden historicus, in dit boek. Zij doen dit onder meer aan de hand van de 43 schoolplaten van Isings met historische afbeeldingen, die in kleur en voorzien van commentaar allemaal worden afgedrukt. Isings had een duidelijke voorkeur voor de Gouden Eeuw, maar daar beperken de auteurs zich niet toe. Zij markeren dertig 'halteplaatsen' in de vaderlandse geschiedenis en hangen daar het voorouderlijke verleden aan op. Ze beschrijven in zevenmijlspassen de geschiedenis 'ouderwets' chronologisch en zetten de bekende feiten op een rijtje; het is inhoudelijk weinig vernieuwend, al worden er soms wel prikkelende vragen gesteld (waarom schilderde Rembrandt geen veldslagen of vredesverdragen?)
Afbeeldingen
Jan Blokker, Jan Blokker jr. en Bas Blokker Bas Blokker - Het vooroudergevoel / de vaderlandse geschiedenis
Wil van Dorpe Amsterdam

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Wil van Dorpe.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Wil van Dorpe
  • Na uw bestelling ontvangen u en Wil van Dorpe een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Wil van Dorpe vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Wil van Dorpe kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren