Titel

De verdwaalde collectie. De schilder kazimir Malevitsj en de strijd om zijn erfenis

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789044607628

Uitgever

Prometheus

Prijs

7,50

Bijzonderheden

2005, paperback, 223 pp., zeer goed

Meer info
Een van de kostbaarste schatten van het Amsterdamse Stedelijk Museum is de Malevitsj-collectie, die in 1958 werd verworven. Voor directeur Willem Sandberg was het de aankoop van zijn leven: in één klap kreeg het Stedelijk tientallen schilderijen en andere werken van de Russische kunstenaar Kazimir Malevitsj (1879-1935), een van de belangrijkste avant-gardisten van de twintigste eeuw. Spectaculair was de aankoop zeker, maar was hij ook rechtmatig? Had de Duitse architect Hugo Häring, die de collectie aan het Stedelijk verkocht, werkelijk het recht om zich de eigenaar te noemen? Lien Heyting ontdekte na uitvoerig onderzoek dat het Stedelijk in zijn publicaties over deze zaak altijd een loopje met de historische waarheid heeft genomen. 'De verdwaalde collectie' is niet alleen een verslag van haar speurtocht naar de geschiedenis van deze collectie, maar ook een fascinerend portret van de charismatische vernieuwer Malevitsj. Zoals veel andere kunstenaars in de Sovjet-Unie werd hij na een aanvankelijk enthousiasme voor de communistische revolutie steeds meer in het nauw gebracht door de artistieke repressie onder Stalin, die zijn invloed marginaliseerde, maar zijn geest niet kon breken.
Afbeeldingen
Heyting, Lien - De verdwaalde collectie. De schilder kazimir Malevitsj en de strijd om zijn erfenis
Heyting, Lien - De verdwaalde collectie. De schilder kazimir Malevitsj en de strijd om zijn erfenis
ProvHof Haarlem

BIJ BESTELLING VAN UITVERKOOPBOEKEN VAN 1,00 TOT 3,00 EURO VERZEND IK PAS BIJ EEN BESTELLING VANAF TOTAAL € 5,00. SUPERGROTE BESTELLINGEN LIEVER OPHALEN.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel ProvHof.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met ProvHof
  • Na uw bestelling ontvangen u en ProvHof een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van ProvHof vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • ProvHof kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren