Titel

Van Oost tot West - Koloniale en Post-Koloniale literatuur in het Nederlands

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Vakgroep Talen en Culturen van Zuidoost-Azië en Oceanië Rijksuniversiteit te Leiden, 1995

Prijs

8,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Softcover, in goede staat

Meer info
Het koloniale verleden heeft in de wereldliteratuur diepe sporen nagelaten. Tot op de dag van vandaag speelt de spanning tussen overheerser en overheerste een rol in de letterkunde van vrijwel alle naties die met koloniale expansie te maken kregen. De belangstelling voor deze problematiek nam toe, zowel in Nederland als daarbuiten. Aan de Leidse universiteit, waar kolonialisme altijd al aandacht kreeg, neemt de koloniale literatuur nu een prominente positie in. Zo werd bij de vakgroep Nederlands de laatste vijftien jaar veel onderwijs en onderzoek afgestemd op de relatie met Indonesië.

In deze bundel ligt het accent op andere gebieden. Na een algemene inleiding volgen vijf artikelen: Peter van Zonneveld over Nederlands-Nieuw-Guinea, Ton Harmsen over Brazilië, Jacqueline Bel over de Nederlandse Antillen, Eep Francken over Zuid-Afrika en Ton Anbeek over de Kongo. Samen tonen deze Leidse bijdragen een groot aantal moeilijk- en mogelijkheden die bestudering van koloniale literatuur in het Nederlands oplevert. Door de keuze voor de randgebieden van die literatuur is dit boek een aanzet tot verbreding van het studieterrein.
Afbeeldingen
Francken, Eep & Peter van Zonneveld - Van Oost tot West - Koloniale en Post-Koloniale literatuur in het Nederlands
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Doornweerdje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Doornweerdje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Doornweerdje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Doornweerdje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Doornweerdje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren